Wiecie, że na budowlance można się nieźle dorobić? Twórcy House Flipper są tego przykładem

Wiecie, że na budowlance można się nieźle dorobić? Twórcy House Flipper są tego przykładem

Wiecie, że na budowlance można się nieźle dorobić? Twórcy House Flipper są tego przykładem
Joanna Pamięta - Borkowska
23.05.2018 16:24

Gra sprzedaje się prawie tak dobrze jak prawdziwe mieszkania.

Business Insider to portal, do którego boję się zbliżać, bo cyfry wywołują u mnie niezdiagnozowaną alergię (kiepsko widzę i mylą mi się zera). Ale jeśli coś dotyczy gier komputerowych lub filmów, jestem w stanie przeczytać to nawet wspak i po francusku. Na Pyrkonie trafiłam na arcyciekawą prelekcję poświęconą box office'owi Gwiezdnych Wojen i było świetnie. Ten wykład oraz artykuł w Insiderze dotyczący House Flippera to są przykłady, kiedy ekonomia i statystyka zyskują dla mnie prawdziwie ludzkie oblicze. Ale do rzeczy.

Obraz

Spółka PlayWay zaliczyła chyba najlepszy poniedziałek w historii, ponieważ ich notowania na giełdzie wzrosły o 7 procent. Sukces debiutanckiej gry House Flipper studia Empyrean (PlayWay jest większościowym udziałowcem wydawcy gry) jest ogromny - od momentu wypuszczenia gry ledwo zdążyła przewinąć się kartka w kalendarzu i już zwróciły się koszty produkcji i marketingu. W komunikacie wydanym przez PlayWay czytamy:

Według statystyk Steama, 17 maja House Flipper znajdował się na pierwszym miejscu w globalnym zestawieniu bestsellerów Steama.

Obraz

Skoro gra okazała się takim sukcesem, to warto ją rozwijać. Studio Empyrean zapowiedziało, że trwają prace nad rozbudową gry, kolejnymi dodatkami oraz wersją na inne konsole - PS4 oraz Xbox One. Planowana jest również wersja mobilna gry.

PlayWay dobrze się ma już od dłuższego czasu - w ciągu ostatnich kilku miesięcy kurs akcji spółki wzrósł o 150 procent. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW (Giełdy Papierów Wartościowych) w 2016 roku i jest inkubatorem zespołów deweloperskich tworzących gry wideo. Nie jest to jednak jedyna firma, która dobrze sobie radzi - przypomnę chociażby CD Projekt oraz 11 bit studios (wydany niedawno Frostpunk nieźle się sprzedał - nasza recenzja tutaj), którego wzrost sięga aż 160 procent.

House Flipper Official Trailer

 W House Flipper wcielamy się w majsterkowicza-budowlańca-złotą rączkę-dekoratora wnętrz, czyli człowieka od wszystkiego, za małe pieniądze kupującego zrujnowane domy i czyniącego z nich cudeńka, które potem sprzedaje z zyskiem. Okazało się, że pomysł bardzo się ludziom spodobał i gra odniosła spory sukces sprzedażowy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)