Wiecie, co oznacza premierowy zwiastun filmu "Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach"?

Wiecie, co oznacza premierowy zwiastun filmu "Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach"?29.09.2015 16:04
Wiecie, co oznacza premierowy zwiastun filmu "Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach"?
marcindmjqtx

Koniec czekania. Czas dać nura w "magiczne" lata 90., przypomnieć sobie kluczowe postacie "Top Secret", "Secret Service" czy "Gablera" i zajrzeć za kulisy ich ówczesnej codzienności.

Sfinansowany ze zbiórki w serwisie wspieram.to projekt długo nie mógł osiągnąć swej ostatecznej formy, ale wreszcie się udało.

W naszej recenzji Marcin Kosman pisał:

Ekipie od "TYFP" udało się dobrze przedstawić magię dawnych chwil. Pegaz rysuje obrys swojego biurka w miejscu, w którym kiedyś stało - dziś jest tylko piach na budowie. Krooger pokazuje, gdzie mieściła się redakcja Resetu. Wspominana jest giełda przy Grzybowskiej. Śledziu opowiada, jak przed pierwszą wizytą w redakcji "ŚGK" oglądał w parku kaczki, sala wybucha śmiechem. Nie zawsze jest wesoło, bo nostalgia niekiedy ustępuje miejsca dokumentalnej analizie. Gdy pada pytanie o piractwo, nie wszyscy chcą odpowiadać. Gulash odwraca głowę, Borek prosi, by nie drążyć. Bo nawet i po zmianie ustawy o ochronie praw autorskich (1994) piracono. Również w redakcjach. Pamiętacie te czasy? To musicie ten film obejrzeć. A jeśli jesteście zbyt młodzi, by tytuły czy nazwiska rozbudziły w Was wspomnienia, to i tak pewnie warto. Wszak "Thank You For Playing" opowiada o wylewaniu fundamenty pod obecną kulturę gier wideo, która łączy nas wszystkich.

Na stronie projektu znajdziecie wszystkie informacje, potrzebne do nabycia filmu.

Maciej Kowalik

326867051359000618
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)