Więcej, niż „kolejne Call of Duty” - pierwsze oceny Black Ops 2

Więcej, niż „kolejne Call of Duty” - pierwsze oceny Black Ops 2
marcindmjqtx

13.11.2012 10:50, aktual.: 05.01.2016 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Call of Duty to seria, którą albo się kocha, albo nienawidzi. To także seria bijąca rok w rok kolejne branżowe rekordy, więc najwidoczniej ludzi, którzy nie mogą doczekać się kolejnej części jest więcej, niż tych, którzy od jej zapowiedzi pilnują w komentarzach, by niczyjej uwadze nie uszło to, że "TO WCIĄŻ TO SAMO i w ogóle, kto kupuje ten się nie zna"...  Pierwsze recenzje Black Ops 2 wskazują na to, że Treyarch zrobił co mógł, by jakoś się wyróżnić. Jak wyszło?

IGN nazywa Black Ops 2 najambitniejszą i najbardziej ekscytującą częścią serii. Anthony Gallegos chwali system wyborów i ich konsekwencji, które wreszcie są dobrą motywacją do powtarzania kampanii, by zobaczyć dodatkowe scenki i poznać kolejne szczegóły fabuły. No i rzecz jasna inne zakończenia. IGN ocenił grę na 9.3/10

EGM wystawił 9/10. Chwaląc przede wszystkim fabułę, która bije na głowę wszystkie części serii od Modern Warfare.  Zdaniem recenzenta Treyarch mógłby odpuścić sobie misje Strike Force, czyli te, w których gra na moment zmienia się w namiastkę strategii. Ponoć zamiast dowodzenia, lepiej po prostu wskoczyć na pole bitwy i tradycyjnie wystrzelać wszystkich wrogów.

Te same zarzuty stawia grze Game Informer, zauważając jednak, że zmiany w formule serii i jakość wykonania zasługują na 8.5/10.  Dan Ryckert stwierdza w podsumowaniu, że szanuje Treyarch za to, że postanowił wstrząsnąć serią, która i bez tych zmian sprzedałaby się świetnie.

Black Ops 2 docenił też „pożeracz hitów” z Destructoida, czyli Jim Sterling. Wystawiając 8.5/10 stwierdził:

To wspaniałą gra od studia, które wyciągnęło wszystko z dostępnych narzędzi i dodało serii nowego wigoru, mimo, że nie przemodelowało jej kompletnie.  Nie docenicie tego, grając tylko w sieci, a jeśli spodziewaliście się postawienia marki na głowie, czeka was zawód. Jednak ci, którzy zwyczajnie kochają militarne strzelaniny i szukają czegoś, co pokaże, że ten gatunek ma w sobie jeszcze potencjał, będą zadowoleni. Serwis Metacritic zebrał póki co 26 recenzji. Średnia ocen wynosi na tę chwilę 85/100. Ciekawi was, jak Black Ops 2 oceniają największe zachodnie serwisy? Oto kilka kolejnych ocen:

  • GamesRadar:  4,5/5
  • Polygon:  8/10
  • Joystiq:  4/5
  • GameSpot: 8/10
  • GiantBomb: 4/5

Czyli najwidoczniej jest dobrze i, wbrew obawom, Black Ops 2 nie wygląda jak gra, która nie ma do zaoferowania nic, ponad odcinanie kuponów od popularności marki. Oby! Ja swoją przygodę z grą zacznę dziś lub jutro i mam nadzieję, że faktycznie poczuję nutkę świeżości.

A wy? Gracie już? Jak to często bywa, niektóre sklepy nie wytrzymały do premiery i Black Ops 2 można było kupić już wczoraj. Podzielcie się wrażeniami, tylko ograniczajcie spoilery.

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)