Więcej ludzi zagrało w Dead Space niż ją kupiło

Electronic Arts ma nie lada orzech do zgryzienia. Okazuje się, że w zeszłym roku wypuścili mnóstwo świetnych, nowych gier, ale nie sprzedały się one tak, jak firma tego oczekiwała. Czy to dlatego, że się nie spodobały? Przypadek Dead Space pokazuje, że nie. Glen Schofield, menedżer studia Visceral Games wziął udział w oficjalnym podcaście Electronic Arts i opowiedział o bardzo ciekawym zjawisku.

Więcej ludzi zagrało w Dead Space niż ją kupiło
marcindmjqtx

07.07.2009 | aktual.: 13.01.2016 17:40

... zrobiliśmy także badania ilu indywidualnych użytkowników było na PSN i XBL. Zdaliśmy sobie sprawę, że jest ponad 3 miliony ludzi, którzy grali w Dead Space. Może sprzedaliśmy tylko 1,5 mln. egzemplarzy, lub coś koło tego, ale jest w tym coś, bo to pokazuje, że mamy ogromny rynek wtórny. Jest więc mnóstwo ludzi, z którymi rozmawiam i okazuje się, że grali w Dead Space, słyszeli o nim itd.No to super, bo wydaje się, że EA stworzyło świetną markę, która jednak nie zarabia tyle, ile by wypadało. Nie jest to też pierwsza firma, która narzeka na wielkość rynku używanych gier. Podobnie sprawa ma się z Assasin's Creed. Pytanie tylko, co z tym fantem zrobić? Może gdyby nowości były tańsze, rynek gier używanych nie byłby tak duży? Z drugiej strony dobra gra, nie zniszczona i dużo tańsza niż w dniu premiery zawsze będzie łakomym kąskiem.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360electronic arts
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.