Więcej gier Sony może trafić na PC. Wszystko po to, by pecetowcy rzucili się na PS5

Więcej gier Sony może trafić na PC. Wszystko po to, by pecetowcy rzucili się na PS5
30.08.2020 13:24
Więcej gier Sony może trafić na PC. Wszystko po to, by pecetowcy rzucili się na PS5

Raczej nie należy spodziewać się, by najnowsze produkcje Sony nie były na wyłączność PS5, ale "starocie" z PlayStation 4 mogą stać się łatwiej dostępne.

O planach Sony korporacja wspomina w swoim raporcie finansowym. Nie padają żadne konkrety, jak tytuły i daty, ale i tak wiadomość powinna ucieszyć grających na komputerach. "Horizon Zero Dawn" czy "Death Stranding" nie będą wyjątkami.

Wyobraźnia podpowiada, że największe szanse na pecetową premierę może mieć np. "God of War", jakieś "Gran Turismo" czy "The Last of Us". Założenia Sony są proste - sprawić, aby tytuły znane z konsol Sony zachęciły do kupna PlayStation 5. W ten sposób firma chce umacniać swoje marki.

Jest to na swój sposób logiczne. Microsoft już dawno zaciera granicę pomiędzy komputerem a Xboksem. Fakt, że Windows 10 pozwala na uruchomienie xboksowych produkcji może być dla Sony kłopotem - nieważne, że grający wybierają komputer, istotne jest to, że grają w tytuły kojarzone właśnie z rywalem Sony.

Z drugiej strony nieobecność hitów Sony na pececie jakoś nie przeszkodziła firmie w zdominowaniu konsolowego rynku. Najwidoczniej nowa generacja, a także rosnący w siłę streaming, może doprowadzić do wielu kluczowych zmian.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)