Wheelspin najgorszą grą w historii Wii?

Wheelspin najgorszą grą w historii Wii?

Wheelspin najgorszą grą w historii Wii?
marcindmjqtx
29.11.2009 20:18, aktualizacja: 07.01.2016 16:21

Jakiś czas temu Bethesda zapowiedziała, że ma w planach stworzenie gier dla dorosłych na Wii (może w uniwersum Fallouta?). Miejmy nadzieję, że wyjdzie im to lepiej niż wydany przez nich, a stworzony przez Awesome Play, Wheelspin, który Official Nintendo Magazine ogłosił najgorszą grą na Wii w historii.

Wheelspin to futurystyczna gra wyścigowa, w którą na podzielonym ekranie grać może nawet do ośmiu graczy. Ścigamy się w niej na różnego rodzaju planetach, asteroidach i stacjach kosmicznych. Bethesda reklamowała ją jako przełomowy tytuł, który wykorzystuje sprzęt Wii do granic jego możliwości. Recenzenci nie zostawili jednak na grze suchej nitki:

Na papierze gra brzmiała imponująco... W praktyce rozpada się szybciej niż rolka papieru toaletowego w myjni samochodowej.Sterowanie jest "skandaliczne", a kolizje nie do uniknięcia "absurdalne". Za to tryb gry wieloosobowej dla wielu graczy to tak samo dobra zabawa, jak "kąpiel z gromadą wściekłych jeży". Gra otrzymała ocenę 11%,  co w dzisiejszych czasach i w przypadku gry dużego wydawcy jest nie lada osiągnięciem. Pobiła dotychczasowego rekordzistę wśród recenzowanych przez ONM tytułów, Hotel for Dogs.

Swoją drogą, to grę zaprojektował Archer MacLean, znany z czasów Commodore 64 m.in. jako twórca gry International Karate.  Niestety najwyraźniej nie radzi sobie obecnie tak dobrze, jak w czasach 8-bitowców.

Sądząc po ocenach ich najnowszego tytułu na Wii, może Bethesda (zarówno jako deweloper, jak i wydawca), powinna zostać przy platformach, na których się lepiej zna?

[via ONM]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)