Wg ESA Polska to 6,1% pirackich pobrań gier w Europie

Najnowszy raport przygotowany przez ESA dla amerykańskiego urzędu handlu mówi o rozmiarach piractwa produktów członków stowarzyszenia w Zachodniej Europie. Co ciekawe, do tych krajów została zaliczona też Polska. W sumie w raporcie znalazło się 48 krajów, z czego 40 z rekomendacją do wpisania na USTR Watch List.

Wg ESA Polska to 6,1% pirackich pobrań gier w Europie
marcindmjqtx

17.02.2009 | aktual.: 15.01.2016 14:28

Okazuje się, że w grudniu 2008 13 wybranych tytułów (nie podano niestety jakich) zostało pobranych nielegalnie 6,4 miliona razy, z czego dwa z nich zaliczyły aż 4,7 miliona pobrań. Najciekawsze na końcu, czyli procentowy udział krajów w pirackim procederze:

  1. Włochy - 17%
  2. Hiszpania - 15,1%
  3. Francja - 7,9%
  4. Niemcy - 6,9%
  5. Polska - 6,1% 

W tekście źródłowym nie podano jak przeprowadzono badania, więc musimy przyjąć je na wiarę. Z innych ciekawych informacji nasz narodowy operator, będący częścią France Telecom załapał się dzięki temu na 3 miejsce z 3,9% udziału w procederze piractwa. Przed nim byli w kolejności Telecom Italia - 11,6% i Telefonica de Espana - 7,8%

Jak widać nie jest u nas tak źle, jak się powszechnie myśli i inne nacje wypadają na tym tle od nas gorzej. Przynajmniej wg tego raportu.

AKTUALIZACJA:  A jednak pojawiliśmy się raz jeszcze, tym razem jako kraj z jedną z największych ilości nielegalnych pobrań plików na głowę (wraz z Izraelem, Hiszpanią, Włochami i Portugalią), zaś nasz rodzimy ISP - TPSA wylądował na 4 miejscu, tuż po swoim właścicielu France Telecom z 3,6% udziału.

[via GI.biz]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpiractwopodsumowania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.