Weekend z PlayStation Network (Battlefield 1943, Speed Pack do MS: Pacific Rift)

Weekend z PlayStation Network (Battlefield 1943, Speed Pack do MS: Pacific Rift)14.07.2009 00:10
Weekend z PlayStation Network (Battlefield 1943, Speed Pack do MS: Pacific Rift)
marcindmjqtx

Cieszę się, że spodobał Wam się pomysł weekendów z PlayStation Network, stąd też z przyjemnością informuję, że jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem to będę Wam w stanie dostarczać świeże informacje o grach i dodatkach do popularnych gier. W tym tygodniu zainteresowałem się Battlefieldem 1943 (pewnie jak wszyscy) oraz zeszłotygodniowym dodatkiem Speed Pack do Motorstorm: Pacific Rift. Pamiętajcie jednak, że w żaden sposób nie są to recenzje, a jedynie moje wrażenia z krótkiego obcowania z tymi pozycjami.

PS Przepraszam za opóźnienie, ale czekałem na ustabilizowanie się sytuacji z Battlefieldem.

Wiem, że większość widziała BF1943 na własne oczy, ale i tak polecam zobaczyć, by dowiedzieć się co można zrobić granatami w tej grze...

Opis: O Battlefieldzie 1943 pisaliśmy bardzo dużo na łamach Polygamii i dało się wyczuć, że to mocno wyczekiwany tytuł. Electronic Arts wypuściło demo, więc każdy zapewne wyrobił już sobie swoją opinię. Od siebie napiszę, że arcadowy charakter gry w ogóle mi nie przeszkadza i chociaż na pewno zawiera wiele ułatwień dla graczy mniej doświadczonych to z drugiej strony pozwala na bardziej lekką zabawę w towarzystwie znajomych. Jasne w pierwszym momencie, gdy zauważyłem, że odnawia mi się amunicja to byłem lekko zaskoczony, ale bynajmniej nie czuję, że z tego powodu rozgrywka jest gorsza. Należy jednak pamiętać, że jest po prostu inna - to nie będzie gra, w której będziemy się umawiać na pojedynki klanowe i ustalać dokładnie strategię. To bardziej kawał dobrego kodu do odstresowania się po pracy/szkole. Graficznie gra prezentuje się świetnie (jak na PSN), ale to zasługa silnika Frostbite, dzięki któremu naprawdę wiele rzeczy na mapie możemy rozwalić. Małe 'ale' miałem do samolotów, którymi jakoś nie umiem sterować, ale możliwe, że to kwestia wprawy. Ogólnie uważam, że jest to bardzo fajny produkt, który z pewnością powinniście sprawdzić. Przy okazji liczę, że DICE na tym nie poprzestanie i jako DLC pojawią się kolejne mapy do zakupienia, bo te 3 (czy nawet później 4) to odrobinkę za mało.

Co mi się podobało:

 • Charakter rozgrywki 
 • Przypominają się stare, dobre czasy
 • Cena
 • Wykorzystanie silnika Frostbite
 • Grafika (jak na grę z PSN/XBLA)

Co mi się nie podobało:

 • Mała liczba map
 • Trudne do wyczucia samoloty
 • Liczba klas

Cena: 47zł

Werdykt: Jest demo, więc każdy może sprawdzić samemu. Osobiście uważam, że warto grę zakupić.

Opis: Jest to pierwszy z dwóch dodatków dostępnych do Motorstorm: Pacific Rift. Zachęcony opinią znajomych postanowiłem sprawdzić w czym kryje się jego popularność. Za 22 zł otrzymujemy 3 nowe trasy, 3 przeróbki tras z pełnego wydania gry, 4 nowe pojazdy oraz mini-festiwal i to właśnie ten ostatni dodatek jest kluczem do sukcesu. Tryb Speed Weekend to po prostu czasówki podobnie jak w Speed w samej grze, z tym, że w tym wypadku cała rozgrywka jest nastawiona na rywalizację ze znajomymi. Samo pokonanie kwalifikacji jest dziecinnie proste, ale już walka z wynikami innych graczy może stanowić nie lada wyzwanie. Cały tryb pomyślany jest w ten sposób by dobitnie przypominać nam o naszej rywalizacji - przy każdej czasówce mamy listę wyników znajomych, a jak tylko nasz wynik zostanie pokonany to dany wyścig zostaje oznaczony na czerwono. Jest to o tyle fajne, że niesamowicie motywuje, a krótkie odcinki, na których rywalizujemy powodują, że nawet po porażce chcemy próbować jeszcze raz. Aby urozmaicić rozgrywkę dorzucono dwa nowe elementy - najechanie na nie zwiększa lub obniża osiągnięty przez nas wynik. Ogólnie jeśli macie znajomych, którzy już kupili lub planują zakupy dodatku to będziecie mieli mnóstwo radochy, a i pościgać się na nowych trasach można, ale w innym wypadku to ciut za mało by warto wydawać 22zł.

Co mi się podobało:

 • Ciągła rywalizacja ze znajomymi
 • Krótkie odcinki co daje efekt "jeszcze jednej próby"
 • Nadal świetnie wygląda
 • Nowe trasy

Co mi się nie podobało:

 • Tylko czasówki (brak walki z innymi kierowcami)
 • Ma sens tylko, gdy znajomi również zakupią dodatek
 • Nierówny poziom tras

Cena: 22zł

Werdykt: Jeśli macie znajomych, którzy razem z Wami zakupią to polecam!

326846086332508439
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)