Według ESA najwięcej piracą Włosi

ESA opublikowało najnowsze dane na temat piractwa. Co prawda nie przedstawiają one pełnego obrazu, bo dotyczą tylko wybranych tytułów członków organizacji, ale dają nam jakiś obraz sytuacji. Jak wypadła Polska?

Według ESA najwięcej piracą Włosi
marcindmjqtx

18.02.2010 | aktual.: 15.01.2016 13:33

Zacznijmy od piątki krajów, z najwyższym procentowym udziale w pirackim procederze. Rok temu Polska znalazła się na 5 miejscu z 6,1%. A teraz?

  1. Włochy (20.3%)
  2. Hiszpania (12.5%)
  3. Francja (7.5%)
  4. Brazylia (6%)
  5. Chiny (5.7%)

Prześledzono najpopularniejsze sieci, gdzie znajdują się pirackie kopie. 200 monitorowanych tytułów pobrano w grudniu 2009 prawie 10 milionów razy. To oczywiście nie odzwierciedla całej skali piractwa.

Oczywiście w 2009 roku zbadano tylko 13 tytułów, brano pod uwagę wyłącznie kraje Europy Zachodniej itp, ale i tak miło nie zobaczyć Polski w tym zestawieniu.

Mam nadzieję, że Microsoft też otrzymał te dane i że wpłynie to jakoś na decyzję, co do polskiego LIVE. W końcu ich sztandarowa usługa działa w Hiszpanii, Włoszech i Francji.

[via GI.biz]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpiractwobranża
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.