Watykański klon Pokemon Go zachęca do kolekcjonowania świętych

Watykański klon Pokemon Go zachęca do kolekcjonowania świętych

Watykański klon Pokemon Go zachęca do kolekcjonowania świętych
24.10.2018 18:23, aktualizacja: 24.10.2018 18:45

Papież jest zachwycony.

Jak donosi BBC, Watykan przygotował grę mobilną, mocno inspirowaną hitowym Pokemon Go. W Follow JC Go zamiast fikcyjnych stworków łapie się całkowicie prawdziwych świętych.

Podobnie jak w pierwowzorze Niantica, świętych spotyka się na ulicach w prawdziwym świecie. Różnica jest taka, że aby dodać ich do swojej kolekcji nie należy z nimi walczyć, a jedynie odpowiedzieć na pytanie z wiedzy biblijnej. Brzmi jak świetna zabawa!

Za stworzenie gry odpowiada Fundación Ramón Pané, która opracowała ją w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2019. Związane z nimi uroczystości odbędą się 22-27 stycznia w Panamie.

Obraz

Jak powiedział katolickiemu serwisowi Crux Now Ricardo Grzona, szef odpowiedzialnej za grę fundacji, za jej stworzenie odpowiada 43-osobowy zespół projektantów, teologów, ekspertów biblijnych i historyków Kościoła. Jej stworzenie pochłonęło 500 tysięcy dolarów, otrzymanych od sponsorów i z prywatnych dotacji.

Gra dostępna jest na urządzenia z systemem iOS i Android, na razie jedynie w języku hiszpańskim. Wkrótce mają się pojawić wersje włoska, angielska i portugalska.

Obraz

Powiedział również Ricardo Grzona.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)