Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Watykański klon Pokemon Go zachęca do kolekcjonowania świętych

Strona głównaWatykański klon Pokemon Go zachęca do kolekcjonowania świętych
24.10.2018 18:23
Watykański klon Pokemon Go zachęca do kolekcjonowania świętych
bDHLeMxy

Papież jest zachwycony.

bDHLeMwR

Jak donosi BBC, Watykan przygotował grę mobilną, mocno inspirowaną hitowym Pokemon Go. W Follow JC Go zamiast fikcyjnych stworków łapie się całkowicie prawdziwych świętych.

Podobnie jak w pierwowzorze Niantica, świętych spotyka się na ulicach w prawdziwym świecie. Różnica jest taka, że aby dodać ich do swojej kolekcji nie należy z nimi walczyć, a jedynie odpowiedzieć na pytanie z wiedzy biblijnej. Brzmi jak świetna zabawa!

Za stworzenie gry odpowiada Fundación Ramón Pané, która opracowała ją w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2019. Związane z nimi uroczystości odbędą się 22-27 stycznia w Panamie.

325484427331647452

Jak powiedział katolickiemu serwisowi Crux Now Ricardo Grzona, szef odpowiedzialnej za grę fundacji, za jej stworzenie odpowiada 43-osobowy zespół projektantów, teologów, ekspertów biblijnych i historyków Kościoła. Jej stworzenie pochłonęło 500 tysięcy dolarów, otrzymanych od sponsorów i z prywatnych dotacji.

bDHLeMwT

Gra dostępna jest na urządzenia z systemem iOS i Android, na razie jedynie w języku hiszpańskim. Wkrótce mają się pojawić wersje włoska, angielska i portugalska.

325484427331844060

Powiedział również Ricardo Grzona.

Dominik Gąska

bDHLeMxP