Watch Dogs 2 - naszym zdaniem zagrać warto, a co sądzą inni recenzenci?

Watch Dogs 2 - naszym zdaniem zagrać warto, a co sądzą inni recenzenci?
17.11.2016 12:31
Watch Dogs 2 - naszym zdaniem zagrać warto, a co sądzą inni recenzenci?
Maciej Kowalik
Maciej Kowalik

Byłoby malinowo, gdyby nie wpadka z trybem sieciowym.

To właśnie przez fakt, że multiplayer nie działa, kilka dużych serwisów wstrzymało się z wydaniem ostatecznego werdyktu. Póki co na Metacritic obok wersji na PS4 świeci się średnia 84/100. Oceny użytowników zaskakująco też oscylują wokół tej wartości.

Tak o grze pisał w naszej recenzji Adam, wpisując do oceniaczki 4/5. Zobaczmy, co sądzą o Watch Dogs 2 inni.

Watch Dogs 2: Story Trailer | Ubisoft [NA]

Jim Sterling już na wstępie zaznacza, że jedynka bardzo mu się podobała. 9/10 wystawione sequelowi pokazuje, że uczucie się nie zmieniło. Docenia wymyślonego od zera nowego bohatera. I głównego bohatera drugoplanowego - miasto.

Docenia też mnóstwo gadżetów, które pozwalają grać po swojemu. Nawet jeśli obsługi i zastosowań niektórych z nich trzeba się nauczyć. Sterling narzeka przede wszystkim na bugi i glitche, których gra mu nie szczędziła.

Elise Favis z Game Informera widzi w Watch Dogs 2 ulepszoną jedynkę, ale również nowe problemy. Wystawiła grze 7,75/10. Po stronie plusów widzi zwiększenie roli hackowania i uczynienia go najważniejszą częścią rozgrywki. Stąd już tylko krok do kreatywnego siania chaosu. Jednak i jej wycieczka po San Francisco była przerywana przez błędy.

Favis nie zakochała się też w obsadzie, nazywając bohaterów niedającymi się polubić. Niektóre żarty jej zdaniem zahaczają o żenadę. Grze świetnie wychodzi za to naśmiewanie się z rzeczywistych wydarzeń.

Watch Dogs 2 – Launch Trailer | Ubisoft [NA]

Zack Furniss wystawił na Destructoidzie 8,5/10. Sequel zaskoczył go skalą nowinek, a o ile po pierwszej grze liczył na nowego protagonistę w sequelu, w trzecich Watch Dogsach też chętnie widziałby Marcusa. Również w jego tekście znajdziemy akapit poświęcony technicznym problemom gry na PS4 i PS4 Pro, ale nie przesłaniają mu one plusów. Czyli m.in. tego jak zwiększyła się liczba dostępnych dla gracza opcji. Bo, choć oczywiście da się wszystkich wystrzelać, to dużo więcej frajdy da nam zabawa hackowaniem i gadżetami.

Ten plus powtarza się chyba we wszystkich recenzjach jakie widziałem. I przyznam, że dzięki niemu zacząłem poważniej rozważać danie Watch Dogs 2 szansy. Wygląda na to, że wreszcie jest to gra, na którą liczyłem kupując jedynkę.

A oto lista innych ocen:

Recenzje "w trakcie":

Maciej Kowalik

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)