Warsaw opowie o Powstaniu Warszawskim w nieco inny sposób, niż wcześniejsze gry na ten temat

Warsaw opowie o Powstaniu Warszawskim w nieco inny sposób, niż wcześniejsze gry na ten temat

Warsaw opowie o Powstaniu Warszawskim w nieco inny sposób, niż wcześniejsze gry na ten temat
Krzysztof Kempski
27.02.2019 08:40

Czy da się zrobić dobrą grę o powstaniu, podejście numer...

Gry o Powstaniu Warszawskim? Na myśl przychodzi mi od razu fatalny Uprising '44 i również osadzone częściowo w Warszawie, całkiem przyzwoite Enemy Front. Już wkrótce do stawki dołączy Warsaw - nowa gra studia Pixelated Milk opowie nam historię wspomnianego powstania. Podobać może się jednak konwencja, mocno odmienna od militarnych shooterów. Twórcami gry są autorzy Regalia: Of Man and Monarchs, taktycznego RPG rozgrywanego w turach. Warsaw będzie dość podobne do Regalii w założeniach, pojawią się również nawiązania do formuły Darkest Dungeona.

Bawić będziemy się zarówno w skali mikro jak i makro. Będziemy rozgrywać misje w formie bitew, ale też kierować natarciem na kolejne dzielnice Warszawy. Na nasze możliwości wpływ będzie miała też ekonomia czy niezbędne do prowadzenia dalszych działań surowce. Walki rozgrywać będą się w turach, a dbanie o poszczególnych bohaterów okaże się na tyle istotne, że każdy dysponować będzie specjalnymi umiejętnościami. Polskie studio zmusi nas też do dbania o kondycję psychiczną i zdrowie poszczególnych postaci.

Warsaw - Exclusive Official Announcement Trailer

Wygląda więc na to, że gra bardziej pożyczy sobie stylistykę i do powstania nawiąże, niż będzie próbowała dokładnie zobrazować jego przebieg. Nie wiadomo jeszcze, czy bitwę można będzie finalnie wygrać, ale Warsaw ma rzeczywiście szansę okazać się wreszcie dobrą grą o powstaniu. O czym przekonamy się szerzej w nieodległej przyszłości, bo premiera ma odbyć się w trzecim kwartale 2019 roku. Platformy docelowe to PC, PS4 i Switch. Wcześniej możemy też spodziewać się większego pokazu gry - ten odbędzie się w terminie 28-31 marca podczas targów PAX East.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)