Warhammer 40,000: Mechanicus zapowiedziany, premiera jeszcze w tym roku

Warhammer 40,000: Mechanicus zapowiedziany, premiera jeszcze w tym roku

Warhammer 40,000: Mechanicus zapowiedziany, premiera jeszcze w tym roku
21.02.2018 19:27

Pomijana dotychczas w grach frakcja doczeka się własnego tytułu.

Firma Kasedo Games zapowiedziała nową grę w świecie Warhammera 40,000. Skoncentruje się ona na frakcji, dotychczas pomijanej w grach z tego uniwersum - Adeptus Mechanicus. Ci fanatyczni wyznawcy technologii znani są z tego, że mieszkają na Marsie i zaopatrują Imperium w najnowsze zabawki, jednocześnie utrzymując własną armię.

Za produkcję odpowiada francuskie studio Bulwark, na którego koncie znajduje się na razie tylko jedna gra - wydane w 2014 roku Crowntakers, turowa strategia z elementami RPG. Nie dziwi więc, że i Warhammer 40,000: Mechanicus będzie grą taktyczną rozgrywaną w turach.

Warhammer 40,000: Mechanicus | Teaser Trailer

W kampanii Mechanicusa gracz wcieli się w Magosa Dominusa Faustiniusa, dowodzącego wyprawą na planetę Silva Tenebris. Oficjalna informacja prasowa na jej temat podaje, że poza bezpośrednim sterowaniem żołnierzami na placu boju gracz będzie musiał dbać o zasoby, prowadzić badania technologiczne i planować szerszą strategię.

Zdaje się z tego wynikać, że poza taktycznymi misjami w grze pojawi się również druga, spajająca je warstwa strategiczna. Brzmi to wszystko mocno XCOM-owo, a nie jest to najgorsza rzecz, jaką można powiedzieć o nadchodzącej grze taktycznej. Twórcy niewiele mówią jednak wprost, więc na pewniejsze informacje na temat tego, co faktycznie w grze się znajdzie, trzeba jeszcze poczekać.

Obraz

Gra ukazać ma się jeszcze w tym roku na komputery z systemami Windows, OS X i Linux.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)