Wargaming, SEGA i Creative Assembly nawiązują strategiczne partnerstwo!

Redakcja

14.11.2016 09:00, aktual.: 14.11.2016 14:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Total War: ARENA zostanie wydane przez Wargaming Alliance

Wargaming, SEGA i Creative Assembly ogłaszają w 14 listopada 2016r., że nawiązują strategiczną współpracę. Jej efektem będzie światowe wydanie Total War: AERNA poprzez nowopowstałą platformę Wargaming Alliance. Jest to nowa struktura, która daje narzędzia, zasoby i platformę dla twórców gier komputerowych, aby wejść na wysoce konkurencyjny rynek gier free-to-play. Swoje kompetencje w tym zakresie Wargaming udowodnił posiadając obecnie ponad 100 milionów zarejestrowanych graczy w swoich tytułach na całym świecie.

Total War jest jednym z głównych filarów biznesowych firmy SEGA. To jedna z najbardziej udanych i wpływowych strategicznych marek wszech czasów łącząca ogromne bitwy z głębokimi elementami taktycznymi i strategicznymi. Total War: ARENA jest tworzone przez Creative Assembly i przynosi najważniejsze cechy marki do świata gier free-to-play łączącą dziedzictwo serii z intensywnymi walkami 10 na 10 graczy. Doświadczenie Creative Assembly w produkowaniu gier połączone z doświadczeniem i sukcesami firmy Wargaming w segmencie free-to play sprawia, że Total War: Arena jest idealnym tytułem dla Wargaming Alliance.

„SEGA ciągle szuka rozwiązań, dzięki którym jej zróżnicowane marki mogą trafić do szerszego grona graczy,” - mówi Jurgen Post, Prezydent i COO w SEGA Europe.„Strategiczne partnerstwo z Wargaming, aby wydać Total War: ARENA, pierwszą gry platformy Wargaming Alliance, to dobra okazja dl Creative Assembly, aby wykorzystać swój pełny potencjał. Współpraca z Wargaming, liderem obszaru free-to-play i korzystanie z ich szerokiej wiedzy i doświadczeń sprawia, że SEGA jest przekonana iż Total War: ARENA stanie się światowym hitem, na jaki w pełni zasługuje.”

„Przez ponad dekadę, marka Tota War stała się wyznacznikiem dla gier strategicznych, dzięki unikatowej rozgrywce i skoncentrowaniu się na autentyczności. Rynek free-to-play to nowe wyzwanie dla marki, a zeszły roku zauważyliśmy wielki potencjał w Total War: ARENA,” - mówi Tim Heaton, dyrektor studia Creative Assembly. „Partnerstwo z Wargaming Alliance to doskonałe połączenie uznanych strategicznych marek. Cieszymy się na współpracę z twórcami globalnego hitu jakim jest World of Tanks i wierzymy, że dotrą z Total War: ARENA do graczy.”

„Przez ostatnie 7 lat Wargaming pracował ciężko na swoją pozycję lidera w segmencie free-to-play,” mówi Vladimir Makarychev, szef Wargaming Alliance. „Poprzez Wargaming Alliance mamy nadzieję dzielić się wiedzą z innymi firmami, które wchodzą na wysoce konkurencyjny teren. Cieszymy się na współpracę z SEGA i Creative Assembly, aby zapewnić sukces Total War: ARENA.”

Wargaming Alliance daje twórcom i wydawcom z całego świata unikatową wiedzę o rynku free-to-play, którą Wargaming gromadził przez lata, oddaną społeczność, najlepsze praktyki w promowaniu tytułów free-to-play oraz codzienną działalność z grą. Partnerzy będą korzystać dzięki globalnemu zespołowi doświadczonych specjalistów ze wszystkich obszarów wydawania gier komputerowych – od wsparcia dla klientów, przez marketing po zarządzanie społecznością.Platforma Wargaming Alliance to również fizyczna obecność na wszystkich kluczowych rynkach i unikatowe podejście do poszczególnych regionów oparte na lokalnych odbiorcach.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)