Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Wargaming kupił Edge Case Games

Strona głównaWargaming kupił Edge Case Games
27.11.2018 12:37
Wargaming kupił Edge Case Games
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska
bDHLdQBi

Pracownicy studia zajmą się nowym MMO.

bDHLdQAB

Sporo się w tym roku w Wargamingu dzieje. Nie mam tu na myśli różnych akcji promocyjnych w rodzaju imprezy w Muzeum Wojska Polskiego, chociaż i one zasługują na uwagę. Studio przeszło solidną restrukturyzację, jedne oddziały zamknęło (np. w Seattle), inne otworzyło. Ostatnio Wargaming stał się właścicielem Edge Case Games, autorów Fractured Space.

Pracownicy firmy dołączą do brytyjskiego oddziału Wargamingu i wspomożą go w pracy nad nowym tytułem MMO. O tym ostatnim pisałam we wrześniu - wtedy to powołano do życia studio w Guildford. Edge Case Games ma doświadczenie w pracy z Unreal Engine, co jest nie bez znaczenia i pozwala domniemywać, że z tym silnikiem będziemy mieli do czynienia w nowej produkcji.

32 osobowa ekipa z Edge Case to jednak najwidoczniej za mało - Wargaming wciąż rekrutuje. Na ich stronie znaleźć można oferty skierowane do programistów, menedżerów i projektantów oraz artystów najprzeróżniejszych specjalności.

bDHLdQAD

Sean Decker, szef brytyjskiego oddziału, w wypowiedzi dla GameIndustry nie ukrywał radości z poszerzenia zespołu:

Jednocześnie Decker nie chce zdradzić żadnych szczegółów na temat owego nowego projektu.

Edge Case miesiąc temu ogłosiło zakończenie wsparcia dla Fractured Space, ale zaznaczyło, że nie jest to równoznaczne z zamknięciem studia, a ma jedynie umożliwić poświęcenie się nowej produkcji. Zapewne byli już wtedy na etapie rozmów z Wargamingiem.

bDHLdQBz