Warcraft Adventures powraca. Skasowana 18 lat temu przygodówka Blizzarda wyciekła do sieci

Warcraft Adventures powraca. Skasowana 18 lat temu przygodówka Blizzarda wyciekła do sieci

Warcraft Adventures powraca. Skasowana 18 lat temu przygodówka Blizzarda wyciekła do sieci
Maciej Kowalik
12.09.2016 11:43, aktualizacja: 12.09.2016 14:42

I wiecie co? Da się w nią grać.

Pierwsze chwile nie dają jeszcze tej pewności, bo intro sprawia wrażenie bardzo wczesnej wersji. Animacja nie powala, brakuje dźwięków i ogólnie wygląda jakby nie było się czym ekscytować. Ale gdy Thrall trafia już do celi śmierci i gracz obejmuje kontrolę... Lata 90. wracają!

325646212541985394

Wcześniej firma nie żałowała sobie promocji. Warcraft było mocarną marką, więc zmiana formuły gry zaowocowała wieloma artykułami, również w polskiej prasie (fotka obok, to strona z wrześniowego wydania Secret Service z 1997 r.). Ostatecznie jednak gra została skasowana - ponoć przez obawy co do jej jakości. Ale Thrall przetrwał, pojawiając się w kolejnych produkcjach Blizzarda, nie wyłączając Heroes of the Storm.

Co jakiś czas do sieci wyciekały fragmenty Warcraft Adventures czy scenki przerywnikowe, podsycające tylko legendy, że gdzieś tam, ktoś dysponuje kodem, w który dałoby się zagrać. A teraz się da, o czym sam mogę zaświadczyć. Ktoś o nicku Reidor wrzucił ważący 500MB plik na forum Scrolls of Lore. Zdaniem wrzucającego, prezent jest pełną, przedpremierową wersją gry. Nie miałem problemów z odpaleniem jej na Windows 10, antywirus nie włączył alarmu i nawet poradziłem sobie z pierwszą zagadką.

Ciekawe, jak na taką hecę zareaguje Blizzard. I czy gdzieś w sieci nie czai się przypadkiem grywalna wersja Starcraft: Ghost.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)