Walki o Fallout Online ciąg dalszy

Walki o Fallout Online ciąg dalszy11.09.2009 10:08
Walki o Fallout Online ciąg dalszy
marcindmjqtx

Pisaliśmy już, że Bethesda kwestionuje prawa Interplaya do wydania gry MMORPG w świecie Fallouta tworzonej pod kryptonimem Project V13. Teraz Bethesda złożyła formalny pozew przeciwko wydawcy oryginalnych Falloutów.

Pozew złożono w sądzie okręgowym Maryland, a Bethesda oskarża Interplay o naruszenie znaków handlowych. Interplay wciąż twierdzi, że umowy licencyjnej nie złamał i ma pełne prawa do tytułu. W związku z umową, Interplay musiał zebrać odpowiednie fundusze przed 4 kwietnia i rozpocząć na pełną skalę prace nad grą, tworzoną we współpracy z bułgarskim studiem Masthead.

Cóż, sprawę rozstrzygnie zapewne sąd albo ugoda. W starciu z potężną machiną prawniczą ZeniMaxu nie daję podupadłemu Interplayowi większych szans. A szkoda, bo choć nie przepadam za MMO, to chętnie zobaczyłbym, co nowego do postnuklearnego świata dodali dwaj z oryginalnych twórców Fallouta - Chris Taylor i Jason Anderson. Na osłodę powyżej macie wypuszczony przez jednego z grafików szkic koncepcyjny do gry, który niestety raczej pozostanie już tylko szkicem.

326928097876531242
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)