Zmien skórke
Logo Polygamii

Walczyć czy uciekać? Twórcy Darkwood dają wam wybór w nowym zwiastunie

Dlaczego mam wrażenie, że czegokolwiek nie wybrać, skończy się źle?

Nieodmiennie urzeka mnie, jak Darkwood przy pomocy niewielu środków jest w stanie zbudować sugestywny klimat osamotnienia w przerażającym lesie. I to mimo prostej grafiki i braku świata 3D. Wystarczy umiejętne wykorzystanie ograniczania pola widzenia, manipulacji światłem, ambientowej muzyki i efektów dźwiękowych tła. Samo oglądanie zwiastuna wywołuje lekki niepokój.

Zobaczcie, jak prezentuje się w akcji gra polskiego Acid Wizard Studio i podejmijcie wybór, co do losów bohatera.

Twórcy opisują Darkwood tak: “gra o przetrwaniu, eksploracji oraz strachu” łącząca elementy RPG, roguelike czy przygodówki. O miejscu, w którym dzieje się akcja wiadomo tyle, że leży gdzieś na wschodzie Europy – teren i tak jest generowany losowo, więc porzućcie rysowanie map. Gracz musi dbać o szukanie schronienia, rozgryzać przeznaczenie przedmiotów, rozwiązywać zagadki i bronić się przed tajemniczymi mieszkańcami Darkwood. Ale może wykorzystać zmutowaną florę i faunę, by uzyskać nowe zdolności. O ile się odważy, bo efekty mogą być też negatywne.

Już niedługo będzie można samemu przekonać się, czy Darkwood straszy też podczas grania. 24 lipca gra trafia na Steam, choć na razie jako nieskończona wersja we wczesnym dostępie. Zagrają w nią posiadacze PC z Windowsem, Linuksem i OS X.

Paweł Kamiński

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry