W świat poszło 50 mln Wiedźminów. CD Projekt Red z historycznym pierwszym kwartałem

W świat poszło 50 mln Wiedźminów. CD Projekt Red z historycznym pierwszym kwartałem

29.05.2020 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kto z was grosza dał Wiedźminowi?

W 2020 r. Redzi wyszli z impetem. Jak pokazują wyniki za pierwszy kwartał, tak dobrze w CD Projekt jeszcze nie było. Wartość sprzedaży wzrosła ponad dwukrotnie względem roku ubiegłego i wyniosła 193 mln zł. Zysk netto przerósł oczekiwania analityków i sięgnął 92 mln zł. Procentowo: przychody CD Projekt Red do góry o 198 proc. i o 45 proc. na GOG-u.

- To rekordowy I kwartał w historii Grupy, zarówno pod względem osiągniętych przychodów, jak i wyniku netto. Przyczyniła się do tego przede wszystkim kontynuacja bardzo dobrej sprzedaży "Wiedźmina 3", który obchodził właśnie swoje piąte urodziny. Z tej okazji otrzymaliśmy wyjątkowy prezent: miło mi poinformować, że liczba sprzedanych kopii gier z serii wiedźmińskiej przekroczyła 50 mln -  mówi Piotr Nielubowicz, Wwiceprezes zarządu CD PROJEKT ds. finansowych.

Co ciekawe, 96,5 proc. przychodów CD Projektu pochodzi z eksportu, z czego ponad połowa z Ameryki Północnej.

W pierwszym kwartale spółka wydała na nowe gry i technologie 54 mln zł. Można zakładać, że lwia część tej kwoty, została przeznaczona na "Cyberpunk 2077".

Więcej o nowej grze CD Projekt Red dowiemy się najprawdopodobniej 11 czerwca, podczas zapowiedzianego przez twórców wydarzenia internetowego "Night City Wire".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)