W Polsce sprzedało się już milion sztuk konsol

Strona głównaW Polsce sprzedało się już milion sztuk konsol
29.06.2010 17:30
W Polsce sprzedało się już milion sztuk konsol
bDThzDra

Ile w Polsce sprzedano do tej pory konsol? Ile z tego to PS3? Czy będą obniżki cen w tym roku? Ile Polaków przyznaje się do grania? Zwykle wiadomości o polskim rynku konsol za dużo nie ma - udało nam się jednak znaleźć parę dodatkowych informacji.

bDThzDqt

Na łamach Dziennika Gazety Prawnej pojawił się tekst PlayStation i Microsoft walczą z Nintendo o polski rynek konsoli. Możemy z niego dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy. Po kolei zatem.

Według danych Microsoftu na koniec ubiegłego roku liczba sprzedanych na polskim rynku konsoli sięgnęła miliona sztuk. Blisko 220 tys. to z kolei liczba sprzedanych konsoli przenośnych. Dokładniejszych danych na temat sprzedaży poszczególnych modeli producenci nie ujawniają. Niby dokładniejszych danych producenci nie podają, ale SCEP chwali się, że udało mu się już w Polsce sprzedać 200 tysięcy sztuk PS3. Na jesieni może  to być już nawet 250 tysięcy PlayStation 3. Ciekawe, czy jest to już więcej niż 360, czy nadal Sony goni Microsoft.

No dobrze, to ile Polaków gra?

bDThzDqv

Zaledwie 19 proc. Polaków przyznaje się do grania, podczas gdy średnia w Europie przekracza 30 proc. Mamy więc sporo do nadrobienia. Niestety, obniżek cen, która jeszcze zwiększyła by odsetek grających w Polsce, w tym roku nie będzie. Jak czytamy w DGP:

W tym roku nie ma co liczyć na obniżkę cen konsoli. Producenci tłumaczą to wysokimi kosztami produkcji gier. Szkoda. Chociaż kto wie, czy producenci sprzętu nie szykują dla nas jakichś niespodzianek...

[via DGP]

Piotr Gnyp

326850932766300202
bDThzDrr