W Polsce sprzedało się już 300 tysięcy PS3

marcindmjqtx

24.02.2011 08:30, aktual.: 06.01.2016 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PlayStation 3 sukcesywnie zdobywa polski rynek. Firma ogłosiła, że sprzedało się już ponad 300 tysięcy sztuk sprzętu.

Wynik ten w kilku słowach podsumował Marcin Ziobrowski, dyrektor generalny SCE Polska.

Sukces PS3 w Polsce jest możliwy nie tylko dzięki fantastycznej sprzedaży, ale również poprzez tworzenie aktywnej i dynamicznej społeczności użytkowników skupionych wokół marki PlayStation. Firma GfK Polonia przeprowadziła badania dotyczące popularności marki PlayStation w Polsce i warto rzucić na nie okiem, bo prezentują konsolową sytuację w naszym kraju. 72,4 % to udział PS w sprzedaży konsol w Polsce. W kategorii konsol domowych, sprzęty Sony dominują na rynku z 64,4 %. Samo PS3 ma natomiast w kieszeni 51,4 %.

W segmencie przenośnych konsol firma radzi sobie jeszcze lepiej - PSP zgarnęło 95,4 % rodzimego rynku. Myślicie, że 3DS przyczyni się w znaczący sposób do obniżenia tego wyniku?

Na początku grudnia ubiegłego roku informowaliśmy o 250 tysiącach sprzedanych PS3. Jeśli przyjąć, że były to dane z 8 grudnia, a dzisiejsza informacja dotyczy dnia 24 lutego, to można przeprowadzić proste, choć zapewne niezbyt dokładne obliczenia. Od poprzedniej notki minęło 77 dni (nie licząc 8 grudnia i 24 lutego), a sprzedało się w tym czasie 50 tysięcy konsol. Wynika z tego, że dziennie Sony "opychało" w Polsce 650 PS3*. Na pewno ogromny wpływ na sprzedaż miał okres gwiazdkowy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

* chciałbym nadmienić, że maturę zdawałem z historii, a od szkoły średniej nie miałem styczności z matematyką.

[za informacją prasową]

Paweł Winiarski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)