W Polsce jest już prawie 12 milionów graczy

Którzy w 2012 roku wydadzą na gry blisko 450 milionów dolarów

W Polsce jest już prawie 12 milionów graczy
marcindmjqtx

25.06.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:43

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Newzoo, w Polsce jest 11,8 miliona "aktywnych graczy", z czego 6,2 mln to osoby, które za swoje granie płacą.

Na potrzeby badania gry podzielono na siedem kategorii, "platform": gry przeglądarkowe, gry na serwisach społecznościowych, gry na urządzenia przenośne (z wyłączeniem konsol przenośnych), gry MMO, gry konsolowe (z uwzględnieniem konsol przenośnych), gry pecetowe w pudełkach i gry pecetowe z cyfrowej dystrybucji.

Według tego podziału, najwięcej w Polsce wydaje się na gry konsolowe (25 proc. sumy wszystkich wydatków na gry), jednakże jeśli zsumujemy wszystkie kategorie "pecetowe", to otrzymamy łącznie 64 proc. Wtedy pozostają jeszcze gry na smartfony, na które wydajemy 11 proc. wszystkich wydatków.

Zaproponowany przez Newzoo podział na "platformy" na pewno wywoła dyskusję (bo w końcu jesteśmy przyzwyczajeni, że jedna platforma to pecet, a druga to Xboks, a trzecia to PlayStation itd.), ale z badania wynika, że w Polsce na gracza wypadają średnio 4 platformy na głowę. 7 proc. badanych jest na tyle wszechstronnych, aby grać na wszystkim, do tylko jednego sposobu grania przywiązanych jest 11 proc. badanych.

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.