W nowej grze twórcy Papers, Please rozwiążemy zagadkę zaginionego statku handlowego

W nowej grze twórcy Papers, Please rozwiążemy zagadkę zaginionego statku handlowego
marcindmjqtx

26.05.2014 10:02, aktual.: 05.01.2016 15:37

Lucas Pope, twórca Papers, Please, zapowiedział nową grę. Będzie czymś totalnie innym od jego poprzedniej produkcji, ale również zapowiada się niezwykle interesująco.

W 1802 roku statek kupiecki "Obra Dinn" wypłynął z Londynu. Na jego pokładzie było ponad 200 ton rozmaitych dóbr. Sześć miesięcy po starcie miał zameldować się na Przylądku Dobrej Nadziei - tak się jednak nie stało. Uznano, że "Obra Dinn" zaginął gdzieś na niebezpiecznych morzach...

14 października 1808 roku statek dobił do portu - wyraźnie zniszczony i bez załogi na pokładzie. Co się z nim działo? Rozwiązanie tej zagadki będzie zadaniem gracza.

Return of the Obra Dinn ma być zupełnie inną grą niż Papers, Please. Rozgrywka ma być bardziej standardowa, ale Lucas Pope podkreśla, że nie należy spodziewać się typowego schematu pod tytułem "zbieraj przedmioty i szukaj wskazówek". Ma jakiegoś asa w rękawie, ale na razie nie zdradza, o co chodzi.

Gra powstaje na silniku Unity 3D. Choć trójwymiarowy świat będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby, to całość będzie czarno-biała i bardzo ograniczona graficznie. Pope zamierza eksperymentować z 1-bitową grafiką niczym ze starych gier na Maki.

Na razie nic nie wiadomo ani o planowanej dacie premiery, ani o platformach, na jakich pojawi się gra.

[Źródło: TIG Forums]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)