W niedzielę League of Legends osiągnął rekord na Twitchu w liczbie odsłon

Strona głównaW niedzielę League of Legends osiągnął rekord na Twitchu w liczbie odsłon
25.06.2018 18:04
W niedzielę League of Legends osiągnął rekord na Twitchu w liczbie odsłon
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

MOBY mają się dobrze.

Oficjalny kanał Riot Games, studia odpowiedzialnego za League of Legends, w weekend odnotował miliardową odsłonę na Twitchu. Jest to pierwszy w historii tej platformy, który osiągnął taki wynik.

League of Legends, niezwykle popularna gra typu MOBA, za rok świętuje dziesiąte urodziny. Od wielu lat rozgrywane są oficjalne rozgrywki, które obejrzeć można podczas najważniejszych esportowych imprez, między innymi, na Intel Extreme Masters, które od pięciu lat odbywają się w Katowicach.

LoL to niewątpliwie przykład na to, że e-sport jest fenomenem na skalę światową. W stosunkowo krótkim czasie (w porównaniu do np. różnych dyscyplin sportu tradycyjnego) zgromadził wokół siebie liczną widownię, która spotyka się podczas organizowanych z niezwykłym rozmachem imprez. Robi wrażenie profesjonalne podejście do treningów oraz gigantyczne nagrody czekające na zwycięzców mistrzostw.

I zawsze robił na mnie wrażenie cosplay związany z LoL (czego przykładem jest znajdująca się na okładce do newsa Angela Bermudez w roli Elementalist Lux).

Udostępnij:
Komentarze (9)