W Merlinie najlepiej sprzedają się RTSy?

W Merlinie najlepiej sprzedają się RTSy?
marcindmjqtx

05.05.2009 12:56, aktual.: 15.01.2016 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Rzepie pojawił się kolejny artykuł o grach wideo. Tym razem możemy przeczytać, że podczas kryzysu Polacy uciekają w świat gier i filmów. Mamy casus Daniela, który zaszył się w WoWie, trochę o Monopoly i jedną ciekawą wypowiedź przedstawicielki sklepu Merlin:

Coraz lepiej sprzedają się gry na konsole nowej generacji. Największym powodzeniem cieszą się gry strategiczne RTS (Real Time Strategy, czyli gra strategiczna czasu rzeczywistego - red.). Ostatnio są one nawet bardziej popularne niż tradycyjne gry komputerowe - wyjaśnia Agata Czarnowska z Merlin.pl, największego sklepu internetowego w Polsce. Aby się przenieść w wirtualny świat, trzeba wydać przeciętnie około 100 złotych. Z listy bestsellerów sklepu wynikała nieco inna sytuacja. Poprosiliśmy Merlin o wyjaśnienia. Oto odpowiedź:

Przeanalizowałam cytat z Rzeczpospolitej i znalazłam swoją odpowiedź na pytania dziennikarza, i troszkę niestety została przeinterpretowana moja odpowiedź. [...] Otóż w stosunku do ubiegłego roku mamy ponad dwukrotnie większą sprzedaż gier na konsole. Najlepiej wśród gier konsolowych sprzedają się gry akcji, samochodowe, a coraz lepiej RTS. Z kolei wśród wszystkich gier komputerowych najlepiej sprzedają się RTS i RPG. No to teraz mamy jasność. Dziękujemy za informację.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także