W Mass Effect 4 pojawi się crafting, tryb hordy, kolonizacja planet, ulepszymy Mako? Ankieta rozsyłana wybranym graczom ujawnia ogrom nowych informacj [PLOTKI]

W Mass Effect 4 pojawi się crafting, tryb hordy, kolonizacja planet, ulepszymy Mako? Ankieta rozsyłana wybranym graczom ujawnia ogrom nowych informacj [PLOTKI]

W Mass Effect 4 pojawi się crafting, tryb hordy, kolonizacja planet, ulepszymy Mako? Ankieta rozsyłana wybranym graczom ujawnia ogrom nowych informacj [PLOTKI]
marcindmjqtx
19.04.2015 13:10, aktualizacja: 05.01.2016 15:07

Czyżby nowy komandor Shepard działał wedle zasady veni, vidi, vici? Brzmi ciekawie.

Pamiętacie jak ankieta dotycząca Dragon Age: Inquisition zdradziła, że w grze pojawi się tryb dla wielu graczy? Tym razem podobny kwestionariusz dotyczy Mass Effect 4 i uchyla rąbka tajemnicy na temat kolejnej kosmicznej sagi od BioWare. Mimo wszystko traktujcie ją z przymrużeniem oka, gdyż:

a) nie ma gwarancji, że jest prawdziwa,

b) w takich ankietach często zbiera się informacje, które nie przekładają się na finalny produkt.

Wszystkie rewelacje wyszły od jednego z użytkowników Mass Effectowego subreddita, który ma rzekomo dorabiać sobie na wypełnianiu ankiet i trafił na nią w ubiegłym miesiącu. Zgodnie z jego doniesieniami, akcja ME4 będzie rozgrywała się w Klastrze Helius (gromada setek systemów słonecznych w Galaktyce Andromedy). Daleko w czasie i przestrzeni od wydarzeń znanych z trylogii o Shepardzie. Zagramy jako „Odkrywca” przewodzący ekspedycji mającej na celu znalezienie nowego domu dla ludzkości. Zdobywamy ziemię, walczymy z piratami i agresywnymi obcymi, aby przetrwać i założyć kolonie. Galaktyka Andromedy była domem tajemniczej rasy Remnantów, którzy z niewiadomych powodów zniknęli, pozostawiając po sobie starożytną technologię i ruiny swoich miast. Po galaktyce rozsiane będą również schematy ich rozwiązań, które pozwolą nam na budowę zaawansowanej broni, ulepszeń itp., itp.

Świat gry ma być ponad 4 razy większy od tego z ME3, a w zakresie naszych zadań znajdzie się zbieranie zasobów, rozwijanie naszego statku, załogi, arsenału, budowa kolonii oraz odkrycie, co stało się z Remnantami i zabezpieczenie ich osiągnięć ku chwale ludzkości. Na drodze stanie nam natomiast rasa Khetów, której zależy na tym samym.

Do pomocy skaptujemy siedmiu członków załogi i kolejny raz wykonamy misje lojalnościowe, które odblokują nowe opcje i drzewa umiejętności naszych współtowarzyszy. Przykład: krogański statek kolonizacyjny został porwany przez piratów, a naszym zadaniem jest odbicie go i zwrócenie prawowitym właścicielom. Tym samym zyskamy wierność Dracka, kroganina i członka naszej załogi. Im więcej zrobimy dla niego, tym więcej on zrobi później dla nas. Standard.

Ma pojawić się Tryb Hordy, jako funkcja wieloosobowa. Wspólnie z trójką przyjaciół będziemy odpierać kolejne fale przeciwników. Zupełny, totalny standard. Fundusze zdobyte w tym trybie zostaną przeniesione do kampanii dla jednego gracza.

Budowa kolonii będzie miała znaczenie strategiczne, gdyż ukierunkują rozwój naszej historii i pomogą w trakcie kampanii. Przykład: zbudowane osady zwiadowczej pozwoli na zdjęcie z mapy mgły wojny i ułatwi odpieranie ataków pozwalając na szybszą reakcję. Z kolei osada górnicza zapewni stały dopływ surowców potrzebnych do rozwoju.

System dialogów będzie jeszcze bardziej rozbudowany, a każdy wybór będzie miał jeszcze większe znaczenie. Przykładowo, będziemy mogli zmusić kogoś do otworzenia nam drzwi grożąc mu śmiercią, ale zmieni to bieg kolejnych wydarzeń. Jeżeli go zabijemy, historia potoczy się inaczej, niż kiedy puścimy wolno, itd. Dzięki temu gra ma uniknąć liniowości.

Ma powrócić Mako, którego również będziemy mogli ulepszyć o technologię obcych. Z jego pomocą będziemy zdobywać posterunki obcych i bronić kolonii.

To naprawdę ciekawe informacje i jeszcze bardziej nie mogę doczekać się ujawnienia Mass Effect 4. Najprawdopodobniej nastąpi to w trakcie targów E3, a więc za trochę ponad 2 miesiące. Jeszcze więcej informacji wydobędziecie ze wspomnianego tekstu ankiety, który ładnie przygotowany znajdziecie tutaj.

[Źródło: VG247, NeoGAF, Reddit]

Oskar Śniegowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)