W których krajach gry zarabiają najwięcej? Polska uplasowała się na 23. miejscu

W których krajach gry zarabiają najwięcej? Polska uplasowała się na 23. miejscu

W których krajach gry zarabiają najwięcej? Polska uplasowała się na 23. miejscu
Patryk Fijałkowski
15.05.2017 12:04

Przed Wami światowe TOP 100.

Agencja Newzoo podzieliła się nowymi wynikami swoich badań. Tym razem na podstawie analizy rynku, danych transakcyjnych i oficjalnych raportów ustaliła pierwszą setkę krajów, które w branży gier przynoszą największy dochód. Oficjalną listę - uwzględniającą wyliczone kwoty wraz z populacją krajów - znajdziecie pod tym adresem.

325604194642047602

Polska znalazła się natomiast na 23. miejscu. Według Newzoo nasz dochód z gier wynosi ponad 489 milionów dolarów. Przebijamy między innymi Szwecję, Danię czy Norwegię. Choć do pierwszej dziesiątki jeszcze sporo nam brakuje, to i tak jest z czego być zadowolonym. A ze wsparciem rządu i nadchodzącymi hitami od sprawdzonych już twórców - jak choćby Cyberpunkiem 2077 od RED-ów czy Frostpunkiem od 11 bitów  - będzie tylko lepiej.

Warto wspomnieć, że dochody oszacowane w badaniu nie uwzględniają sprzedaży sprzętu, usług B2B, podatków i zarobków z sieciowego hazardu. Wyniki pochodzą z kwietnia 2017 i są oczywiście szacunkami agencji. Newzoo ma już jednak doświadczenie w analizie rynku gier wideo. Zaskoczyły Was któreś kraje czy jednak wszystko rozkłada się zgodnie z przewidywaniami?

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)