W których krajach gry zarabiają najwięcej? Polska uplasowała się na 23. miejscu

Przed Wami światowe TOP 100.

W których krajach gry zarabiają najwięcej? Polska uplasowała się na 23. miejscu
Patryk Fijałkowski

15.05.2017 12:04

Agencja Newzoo podzieliła się nowymi wynikami swoich badań. Tym razem na podstawie analizy rynku, danych transakcyjnych i oficjalnych raportów ustaliła pierwszą setkę krajów, które w branży gier przynoszą największy dochód. Oficjalną listę - uwzględniającą wyliczone kwoty wraz z populacją krajów - znajdziecie pod tym adresem.

Obraz

Polska znalazła się natomiast na 23. miejscu. Według Newzoo nasz dochód z gier wynosi ponad 489 milionów dolarów. Przebijamy między innymi Szwecję, Danię czy Norwegię. Choć do pierwszej dziesiątki jeszcze sporo nam brakuje, to i tak jest z czego być zadowolonym. A ze wsparciem rządu i nadchodzącymi hitami od sprawdzonych już twórców - jak choćby Cyberpunkiem 2077 od RED-ów czy Frostpunkiem od 11 bitów  - będzie tylko lepiej.

Warto wspomnieć, że dochody oszacowane w badaniu nie uwzględniają sprzedaży sprzętu, usług B2B, podatków i zarobków z sieciowego hazardu. Wyniki pochodzą z kwietnia 2017 i są oczywiście szacunkami agencji. Newzoo ma już jednak doświadczenie w analizie rynku gier wideo. Zaskoczyły Was któreś kraje czy jednak wszystko rozkłada się zgodnie z przewidywaniami?

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościlistaWyniki finansowe
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.