W których krajach gry zarabiają najwięcej? Polska uplasowała się na 23. miejscu

Strona głównaW których krajach gry zarabiają najwięcej? Polska uplasowała się na 23. miejscu
15.05.2017 12:04
W których krajach gry zarabiają najwięcej? Polska uplasowała się na 23. miejscu
Patryk Fijałkowski
Patryk Fijałkowski

Przed Wami światowe TOP 100.

Agencja Newzoo podzieliła się nowymi wynikami swoich badań. Tym razem na podstawie analizy rynku, danych transakcyjnych i oficjalnych raportów ustaliła pierwszą setkę krajów, które w branży gier przynoszą największy dochód. Oficjalną listę - uwzględniającą wyliczone kwoty wraz z populacją krajów - znajdziecie pod tym adresem.

325604196672092124

Polska znalazła się natomiast na 23. miejscu. Według Newzoo nasz dochód z gier wynosi ponad 489 milionów dolarów. Przebijamy między innymi Szwecję, Danię czy Norwegię. Choć do pierwszej dziesiątki jeszcze sporo nam brakuje, to i tak jest z czego być zadowolonym. A ze wsparciem rządu i nadchodzącymi hitami od sprawdzonych już twórców - jak choćby Cyberpunkiem 2077 od RED-ów czy Frostpunkiem od 11 bitów  - będzie tylko lepiej.

Warto wspomnieć, że dochody oszacowane w badaniu nie uwzględniają sprzedaży sprzętu, usług B2B, podatków i zarobków z sieciowego hazardu. Wyniki pochodzą z kwietnia 2017 i są oczywiście szacunkami agencji. Newzoo ma już jednak doświadczenie w analizie rynku gier wideo. Zaskoczyły Was któreś kraje czy jednak wszystko rozkłada się zgodnie z przewidywaniami?

Patryk Fijałkowski

Udostępnij:
Komentarze (3)