W grach występują głównie Biali mężczyźni

W grach występują głównie Biali mężczyźni

W grach występują głównie Biali mężczyźni
marcindmjqtx
23.09.2009 15:09, aktualizacja: 13.01.2016 17:19

Dimitri Williams z University of Southern California w Los Angeles wraz ze swoimi kolegami z innych uczelni w USA postanowił sprawdzić, jak wyglądają zwyczajowi, główni bohaterowie gier wideo sprzedawanych w Ameryce. Badania przeprowadzono w lutym 2006 r. na 150 grach na Xbox, Xbox 360, PlayStation, PS2, Nintendo GameCube, PSP, Game Boy Advance, Nintendo DS i PC, ale dopiero teraz zostały opublikowane. Wyniki nie są zaskakujące, wyciągane wnioski już bardziej.

Willimas doszedł na przykład do wniosku, że znacznie większe szanse są, że głównym bohaterem gry będzie mężczyzna niż kobieta (85%), podczas gdy mężczyzn w populacji USA jest jedynie 51%. Zapomniał chyba jednak o tym, że wciąż to głównie oni grają w gry wideo. Na podobnej zasadzie porównał rasowe zróżnicowanie bohaterów gier do prawdziwej populacji USA w roku 2000. Wyszło mu z tego, że:

  • Murzyni są o 13% mniej reprezentowani w grach niż w realnej populacji
  • Latynosi aż w 78%
  • za to Azjatów jest aż o 25% więcej w grach niż w prawdziwej populacji
  • a Białych o 7% 

Co ciekawe wyniki mniej więcej zgadzają się do podobnych badań na temat bohaterów telewizyjnych produkcji.

Williams uważa, że taki brak reprezentacji niektórych grup w grach wideo, może ich zniechęcić o tej formy rozrywki. Wszystko przez to, że nie będą utożsamiać się z głównym bohaterem. Coś w tym jest, bo jeszcze dziecięciem będąc, w nadmorskich gralniach moja koleżanka w Cadillac and Dinosaurs zawsze grała kobietą.

326974475956939031
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)