W Battlefroncie 2 na pewno nie zagramy w tryb Conquest

W Battlefroncie 2 na pewno nie zagramy w tryb Conquest

W Battlefroncie 2 na pewno nie zagramy w tryb Conquest
Patryk Fijałkowski
27.12.2016 15:00

Dice nie słucha fanów w każdym aspekcie.

Pierwszy Battlefront od Dice nie był świetną grą, tylko zaledwie dobrą, co w kontekście silnej konkurencji na rynku sprawiło, że ludzie bardzo szybko zaczęli o niej zapominać. Wierzyliśmy jeszcze, że obfite DLC obiecane w ramach Season Passa wypełnią luki rozgrywki, ale okazało się, że dawały głównie więcej, nie zaś lepiej. Dlatego tak szybko zaczęliśmy słyszeć o sequelu.

Teraz Battlefront 2 to już pewniak. Planowo ma pojawić się w 2017, najprawdopodobniej jesienią. Jedyna rzecz, jaką póki co wiemy o tej grze, to że będzie miała tryb dla pojedynczego gracza, bowiem dla wielu była to największa bolączka "jedynki". Nawet jeden ze scenarzystów "Łotra 1" miał z tym problem. Dostaniemy więc to, czego chcieliśmy...

... ale nie w każdym aspekcie. Użytkownik Twittera o sporych zasięgach zorganizował ankietę, w której zapytał społeczność, czy chcieliby zobaczyć w drugim Battlefroncie od Dice powrót klasycznego trybu Conquest z poprzednich części serii. Aż 86% ankietowanych stwierdziło, że zdecydowanie tak.

Niestety, w odpowiedzi na te wyniki Dennis Brännvall z DICE odpowiedział, że "nie sądzi, by wzięli tak dużo ze swojej innej marki, ale z pewnością obie mają rzeczy, z których warto wyciągnąć wnioski". Czyli... Conquestu dalej nie będzie. Dziwne jest jednak to, że Brännvall odniósł się do Battlefielda, a nie do pierwszych Battlefrontów, gdzie Conquest był głównym trybem. W tym kontekście nie byłoby to przecież kopiowanie innej serii Dice, tylko powrót do korzeni tej, do której prawa zdobyło EA.

Brak Conquestu sam w sobie mnie nie smuci. Trzymam tylko kciuki, że studio ma już wykrystalizowaną wizję Battlefronta 2 naprawiającego błędy poprzednika i dlatego nie uwzględnia każdej sugestii fanów. Część reddita jest jednak innego zdania, krytykując Dice za zignorowanie tego trybu i rzekome skupianie się na niedzielnych graczach lubiących nowe filmy, a nie fanach oryginalnych gier.

Swoją drogą nadchodzi 2017, "Łotr 1" w kinach, ostatnie DLC gry już dostępne dla wszystkich, więc może nadchodzi dobry moment, by zacząć podawać konkrety w kwestii sequela? Dobrze byłoby zacząć weryfikować, ile wniosków rzeczywiście wyciągnięto po pierwszym współczesnym BattleSeasonPassFroncie.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)