W Australii i Niemczech nie będzie ocenzurowanej wersji AvP

W Australii i Niemczech nie będzie ocenzurowanej wersji AvP

W Australii i Niemczech nie będzie ocenzurowanej wersji AvP
marcindmjqtx
05.12.2009 01:21, aktualizacja: 07.01.2016 16:21

Ostatnio sporo gier ukazało się w Australii w wersji ocenzurowanej ze względu na prawo, które nie przewiduje w ogóle czegoś takiego jak kategoria od 18 lat dla gier - albo od 15, albo wcale. W przypadku nowej odsłony serii Aliens vs. Predator, takich ustępstw nie będzie.

Rebellion (nomen omen) postanowiło się zbuntować przeciwko cenzurze i woli wcale nie wydać gry w tym kraju (gracze i tak zresztą sprowadzą ją sobie z Nowej Zelandii) niż wydać ją w wersji wysterylizowanej.

Gra opiera się na innowacyjnych i ikonicznych filmowych horrorach, więc chcieliśmy stworzyć grę wierną materiałom źródłowym. To gra dla dorosłych, krwawa i przerażająca, taki jest nasz zamiar. Nie będziemy wypuszczać sterylnej, okrojonej wersji w krajach, gdzie rząd nie uznaje dorosłych ludzi za zdolnych do własnych decyzji jeśli chodzi o rozrywkę. Ciekawe, swoją drogą, czy w takim razie nie ukaże się też wersja niemiecka - w końcu tam prawo zakazuje krwawych gier. Czy może jednak w przypadku największego w Europie rynku gier Sega i Rebellion nie będą aż tak opierać się cenzurze?

Aktualizacja: Jak dali nam znać czytelnicy w komentarzach, w Niemczech gra również się nie ukaże. Na szczęście zawsze zostaje możliwość sprowadzenia jej z Austrii.

[via Kotaku]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)