VR w rękach deweloperów niezależnych? Pojawił się mod do Obcego: Izolacji wprowadzający wirtualną rzeczywistość

VR w rękach deweloperów niezależnych? Pojawił się mod do Obcego: Izolacji wprowadzający wirtualną rzeczywistość01.08.2017 13:55
VR w rękach deweloperów niezależnych? Pojawił się mod do Obcego: Izolacji wprowadzający wirtualną rzeczywistość
Patryk Fijałkowski

To dla tych, którym wydawało się, że ukrywanie się przed ksenomorfem nie może już być straszniejsze.

Można być niezależnym deweloperem i mieć poczucie funkcjonowania w pewnej niszy, ale jak już jesteś niezależnym deweloperem VR, to wchodzisz na jeszcze wyższy poziom niszy. Nibre zajmuje się właśnie goglami wirtualnej rzeczywistości, ale zrobił w ich temacie coś całkiem nieindyczego - dodał tryb VR do jednego z najlepszych survival horrorów ostatnich lat

W Obcym: Izolacji przy odrobinie wysiłku dało się uruchomić ukryty tryb VR, ale był on tylko kompatybilny ze starą, niekonsumencką wersją Oculus Rifta. Jest to zresztą pozostałość po planach Creative Assembly, które podczas E3 w 2014 miało nawet demo Obcego w wirtualnej rzeczywistości. Ostatecznie jednak sprawy potoczyły się w taki sposób, że Izolacja nigdy nie doczekała się oficjalnego VR-owego wsparcia. Najprawdopodobniej zainteresowanie było zbyt niskie. I tutaj wchodzi Nibre, cały na biało.

Alien: Isolation VR Mod Progress - MotherVR [MU-TH-VR]

Deweloper opublikował bowiem wersję alfa MotherVR - czyli moda do Obcego, który przenosi rozgrywkę do wirtualnej rzeczywistości. Póki co są jednak pewne ograniczenia - zagrać można tylko na Rifcie i za pomocą myszki i klawiatury lub pada od Xboksa. Nibre pracuje nad tym, by zapewnić wsparcie dla Oculus Toucha oraz HTC Vive'a. Zaleca też granie na siedząco, gra nie zapewnia bowiem wszystkich tych trików, które sprawiają, że błędnik lepiej znosi wirtualną rzeczywistość. Trzeba też przygotować się na płynne obracanie się za pomocą analoga/myszki; póki co brakuje znanej z VR-owych tytułów natychmiastowej zmiany kierunku patrzenia. Jeśli zaś chodzi o elementy, które mogą nieco zmienić rozgrywkę - możemy rozglądać się podczas hakowania (w oryginalnej grze nasz wzrok jest przyklejony do urządzenia) i w czystym, VR-owym stylu wychylać głowę, by zaglądać za wszelkie rogi.

325565191960344540

I faktycznie, warto mieć na to oko, bo mod Nibre zdaje się jednym z najciekawszych projektów w kwestii wirtualnej rzeczywistości. Resident Evil 7 pokazał, że wielogodzinny survival horror z goglami może nie tylko mieć sens, ale i być przeżyciem lepszym niż klasyczne granie. Obstawiam, że Izolacja też wiele zyska, jeśli MotherVR będzie działać sprawnie.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (8)