Voxatron debiutuje - zapłać ile chcesz (i dostań jeszcze dwie gry)

Strona głównaVoxatron debiutuje - zapłać ile chcesz (i dostań jeszcze dwie gry)
01.11.2011 19:55
Voxatron debiutuje - zapłać ile chcesz (i dostań jeszcze dwie gry)
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Tak, gra Voxatron dostępna jest w ramach Indie Humble Bundle - czyli płacicie ile chcecie, a część kasy może trafić do organizacji charytatywnych. AKTUALIZACJA: Do paczki dorzucono The Binding of Isaac oraz Blocks that Matter - jeśli kupiliście wcześniej lub zapłacicie teraz powyżej średniej ceny.

bEJpkfAR

A czym właściwie jest Voxatron? To strzelanina wykorzystująca technologię voxeli, która kiedyś częściej pojawiała się w grach, dziś jest nieco zapomniana - pisał o tym Bartek Nagórski:

(...) voksel oznacza najmniejszy element przestrzeni, tak jak piksel na płaszczyźnie. Grafikę opartą na vokselach stosuje się najczęściej przy wizualizacjach medycznych i naukowych - więcej można przeczytać na Wikipedii, z tym że zwyczajowo jużpolskiehasło jest żałośnie ubogie w porównaniu zwersjąangielską.

Voksele do tworzenia grafiki wykorzystywano też w grach: między innymi w Commanche i Armored Fist, a z późniejszych tytułów w Command & Conquer, Blade Runner i Alpha Centauri. A tak gra prezentuje się w ruchu - świat, który można rozłożyć na bardzo małe cząstki:

bEJpkfAT

Wygląda ciekawie, a edytor map na pewno mocno przedłuży zabawę.

Przy okazji wyjaśniona została idea tego Humble Indie Bundle - za zapłacenie teraz dowolnej kwoty dostajecie wersję alpha Voxatrona i przyszłe aktualizacje do niej. A także nową grę twórców Super Meat Boy - The Binding Of Isaac, o której już pisaliśmy. Oraz Blocks that Matter. Zapłaćcie tylko powyżej średniej ceny.

Kwotę za gry możecie dowolnie rozdysponować pomiędzy twórców gry, Fundację Child's Play, Fundację Elektronicznego Pogranicza i organizatorów akcji. W zamian trafia do Was gra pozbawiona zabezpieczeń DRM i działająca na Windowsie, Makach i Linuksie.

bEJpkfAZ

Paweł Kamiński

P.S.Jak wynika ze statystyk na stronie, Markus "Notch" Persson, twórca Minecrafta, zapłacił za paczkę jedyne 2000 dolarów. Pogratulować hojności.

326967075074299946
Udostępnij:
bEJpkfBP