Visceral: Prawdziwi fani poezji uwielbiają Dante`s Inferno

Visceral: Prawdziwi fani poezji uwielbiają Dante`s Inferno24.11.2009 03:01
Visceral: Prawdziwi fani poezji uwielbiają Dante`s Inferno
marcindmjqtx

Niektórzy miłośnicy poezji uważają Dante's Inferno za profanację Boskiej komedii Dantego Alighieri, szczególnie ze względu na dość luźne potraktowanie materiału źródłowego (prawdziwy Dante był poetą, a nie wielkim rycerzem z jeszcze większą kosą). Visceral Games postanowiło odpowiedzieć na ich zarzuty.

Producent wykonawczy, Jonathan Knight, uważa, że osoby krytykujące grę to w wiekszości ludzie, którzy nie znali nawet zbytnio poematu zanim nie usłyszeli o grze. Jak się okazuje, część ludzi zdecydowanie nie znała poematu za dobrze, a teraz go przeczytała i krytykują nas za to, że zmieniliśmy to, albo nie zrobiliśmy tego czy coś tam. Ale prawda jest taka, że prawdziwi fani Dantego, ludzie, którzy spędzają sporo czasu z literaturą i naprawdę interesują się poematem, uwielbiają nasz projekt.Stwierdził również, że gra nie zastąpi poematu, ale wręcz przeciwnie, może nim zainteresować ludzi, którzy wcześniej o nim nie słyszeli.

Osobiście wątpię, aby wielu graczy po zagraniu w grę sięgnęło po książkę, nie sądzę też, że wszystkie osoby krytykujące grę "nie są prawdziwymi fanami" poematu (przy ilu kontynuacjach i adaptacjach słyszeliśmy już tego typu argumenty)? Nie podchodziłbym jednak do sprawy tak poważnie ani na miejscu osób nazywających grę świętokradztwem, ani na miejscu jej twórców, mieniących się popularyzatorami literatury pięknej.

327068175969970455
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)