Vince Zampella nowym szefem oddziału DICE w Los Angeles

Vince Zampella nowym szefem oddziału DICE w Los Angeles

Vince Zampella nowym szefem oddziału DICE w Los Angeles
Bartosz Witoszka
03.01.2020 11:29, aktualizacja: 03.01.2020 23:20

Czyżby ponowny “respawn”?

Kiedy w 2010 roku Jason West i Vince Zampella zostali zwolnieni z Infinity Ward, konkurencja (w postaci Electronic Arts) od razu postanowiła wykorzystać sytuację i zatrudniła obu panów, by Ci zajęli się tworzeniem nowego studia. Twórcy serii najpopularniejszych FPS-ów w historii otworzyli Respawn Entertainment i zajęli się tym, na czym znają się najlepiej, czyli tworzeniem strzelanin. Pierwszy Titanfall miał być powiewem świeżości dla skostniałego gatunku i przez chwilę faktycznie tak było – przynajmniej dopóki Call of Duty i Battlefield ponownie nie stały się najpopularniejszymi FPS-ami w danym roku, a o Titanfallu nikt już nie pamiętał. Po porażce finansowej jaką była druga część wydana w 2016 roku, wydawać by się mogło, że to koniec Respawnu.

Obraz

Wszystko wydaje się zmierzać w dobrym kierunku, ale mimo to jeden z ojców założycieli studia postanowił poszukać nowych wyzwań i po raz kolejny zrobić “respawn”. Vince Zampella, w wywiadzie dla LA Times powiedział, że już niedługo zostanie szefem oddziału DICE znajdującego się w Los Angeles. Pomocniczy oddział szwedzkiego dewelopera powstał po zamknięciu Danger Close, czyli studia odpowiedzialnego za Medal of Honor: Warfighter. Nie była to zła gra, ale za bardzo chciała naśladować Call of Duty i mimo kilku niezłych pomysłów, poległa pod względem technicznym.

Dotychczas DICE LA pełniło rolę drugorzędną, jednak po tym, jak Zampella zostanie szefem studia, wiele się zmieni:

Na efekty zmian będziemy musieli jeszcze długo poczekać, ale chyba warto, o ile deweloperzy faktycznie zajmą się produkcją nowych gier. Zampella dodaje również, że działania studia będą niezależne od tego, czym zajmuje się główny oddział DICE (czyli zapewne kolejnym Battlefieldem) i Respawn Entertainment (dalszy rozwój Apex Legends, choć plotki sugerują, że deweloperzy pracują nad Titanfallem 3; nie zapominajmy też o kontynuacji “Fallen Order”).

Mimo zmian i słów o niezależności DICE LA, Zampella dalej planuje pozostać jednym z szefów Respawn Entertainment.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)