Vendetta: Curse of Raven's Cry drugą szansą dla jednej z najgorzej ocenianych polskich gier ostatnich lat

Vendetta: Curse of Raven's Cry drugą szansą dla jednej z najgorzej ocenianych polskich gier ostatnich lat
marcindmjqtx

19.10.2015 17:36, aktual.: 05.01.2016 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponoć tym razem wszystko będzie już tip top.

Raven's Cry to współtworzona przez polskie Reality Pump gra, która w teorii pozwalała graczowi zasmakować pirackiego żywota. W praktyce okazało się jednak, że na konsole nigdy nie trafiła, a na PC pojawiła się w stanie dalekim od stabilnego. Szczegóły naszej walki z materią znajdziecie w recenzji gry.

To było w marcu.

W maju studio ogłosiło bankructwo i wydawało się, że historia tej zasłużonej ekipy dobiegła końca. Wielu jej członków "złowił" krakowski Bloober Team, gdzie odpowiadają m.in. za Layers of Fear. Tymczasem w dzisiejszym komunikacje prasowym czytamy:

Tu w Reality Pump Studios cieszymy się z możliwości ogłoszenia ukończenia i zbliżającej się daty premiery naszej mrocznej pirackiej epopei Vendetta: Curse of Raven's Cry[...]Po siedmiu latach obłożonej klątwą pracy jesteśmy gotowi dostarczyć Vendetta: Curse of Raven's Cry w formie w jakiej powinno się w nią grać i ją oglądać. W oficjalnym komunikacie prasowym nie wspomina się już o wersjach konsolowych. Gra zmierza na Windowsa, Linuksa, Steam OS i Mac OSX.

Odnowiona została też strona gry, na której znajdziemy m.in. informacje o tym, co zostanie poprawione w stosunku do oryginału. Na liście króluje słówko "enhanced", ale w grze ma pojawić się też alchemia, tryb swobodnej żeglugi, nowe scenki przerywnikowe i całkiem nowy angielski dubbing.

Zaciekawił mnie ostatni dział na stronie - "nasza wendeta". Ilustruje go obrazek głównego bohatera dobijającego przeciwnika i patrzącego prosto w oczy czytelnika. Póki co treści tam nie znajdziemy. Może pojawią się tam recenzje. A może coś mocniejszego? To zresztą jedno z pytań, które zadałem już ludziom odpowiedzialnym za projekt.

[źródło: informacja prasowa]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)