Vampyr jest nowym RPG od Dontnod Entertainment. Czy po Remember Me twórcy ponownie uderzą solidnym tytułem?

Vampyr jest nowym RPG od Dontnod Entertainment. Czy po Remember Me twórcy ponownie uderzą solidnym tytułem?

Vampyr jest nowym RPG od Dontnod Entertainment. Czy po Remember Me twórcy ponownie uderzą solidnym tytułem?
marcindmjqtx
19.06.2015 16:43, aktualizacja: 05.01.2016 15:01

Nadchodzi mroczna opowieść o wampirach, łowcach i panującej epidemii.

Studio Dontnod, które odpowiedzialne było m.in. za Remember Me, pracuje nad kolejnym tytułem. Nowa gra zwie się po prostu Vampyr, a jej akcja toczy się w XX. wieku podczas szerzącej się epidemii Hiszpanki. Moment ten wykorzystują kryjące się w mrokach Londynu wampiry, które coraz śmielej wychodzą na polowania.

Główny bohater to Jonathan E. Reed, który jest szanowanym chirurgiem wojskowym oraz tytułowym wampirem. Jak zapewniają twórcy, podczas rozgrywki spotkamy wiele ciekawych postaci z bogato rozpisanymi historiami. Niestety, żądza krwi nie słabnie, przez co prędzej czy później przyjdzie nam zdecydować, która z nich stanie się naszą kolejną ofiarą.

Wybór ten jest trudny i wiąże się z nieodwracalnymi skutkami, bowiem każdy kto padnie naszym celem, opuszcza świat żywych istot na zawsze. Nagroda jest jednak tego warta, ponieważ pochłanianie kolejnych ofiar nie tylko zaspokaja nasze potrzeby, ale jest też jedyną możliwością ulepszenia postaci.

Walka połączy w sobie elementy pojedynków wręcz, strzelanin oraz korzystania z wampirzych mocy. Na naszej drodze spotkamy przeróżnych przeciwników. Zaczynając od wampirów, a kończąc na łowcach polujących na nie bez ustanku. W Vampyr nasze siły witalne i energia dająca nadnaturalne możliwości są tym samym. Jeżeli więc użyjemy jednej z mrocznych mocy, nasza witalność zmaleje, dając nam jednocześnie większą siłę.

W grze pojawi się również bogaty system rzemieślnictwa - dzięki materiałom znalezionym podczas wędrówek stworzymy lepszą broń, amunicję oraz potrzebne narzędzia.

Poniżej możecie obejrzeć zajawkę pokazaną podczas tegorocznej edycji E3:

Premierę na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One zaplanowano na 2017 rok.

[Źródło: All Games Beta]

Tytus Stobiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)