Valve zwalcza piractwo tworząc dobre gry

Doug Lombardi z Valve stwierdził, że najlepszym sposobem na walkę z piractwem i handlem używanymi grami jest tworzenie dobrych gier i ciągłe ich wspieranie.

Valve zwalcza piractwo tworząc dobre gry
marcindmjqtx

02.08.2009 | aktual.: 15.01.2016 15:30

Wciąż widzimy te liczby, ile zarabia Gamestop rocznie na sprzedaży używanych gier, ale tak naprawdę nie znamy szczegółów. Osobiście nie wiem, chociaż jestem w Valve od czasu Half-Life 1, ile sprzedaj się rocznie używanych kopii naszych gier i ile z nich jest na PC, a ile na 360, więc pewnych informacji jednak brakuje, tak samo jak z piractwem. Często narzeka się na piractwo, gdy gra nie spełnia oczekiwań finansowych i to może być częścią problemu lub nie, ale myślę, że skupianie się tylko na jednej przyczynie jest błędem, zważywszy na brak informacji na obu frontach.

Można jednak powiedzieć, że gracze kupują gry, które lubią, więc jeśli wykonujesz dobrą robotę i robisz dobrą grę, dostarczasz usługi wysokiej jakości na czas premiery i potem, zapewne w mniejszym stopniu zagraża ci piractwo i drugi obieg, jako że ludzie chcą mieć legalną kopię i aktualizacjeCóż, coś w tym może i jest, ale nie zapominajmy, że Valve walczy z piractwem i handlem używanymi egzemplarzami nie tylko za pomocą jakości swoich tytułów - w końcu ich gry wymagają np. rejestracji w Steam, co zapobiega ich sprzedaży w drugim obiegu.

[via Dtoid]

Paweł Dembowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościvalvepiractwo
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.