Valve zapowiedziało gruntowne zmiany w interfejsie Steama

Valve zapowiedziało gruntowne zmiany w interfejsie Steama

Valve zapowiedziało gruntowne zmiany w interfejsie Steama
Krzysztof Kempski
22.03.2019 10:20

Przeprojektowany zostanie interfejs, a ponadto pojawią się też nowe funkcje.

Na tegorocznym GDC pojawiło się również Valve, które podczas swojej konferencji skupiło się na zaprezentowaniu, jak wyglądać będzie już wkrótce Steam. Podobnie jak Epic Games, Valve również planuje sporo zmian w swoim sklepie. Zapowiedziane zostały gruntowne zmiany w interefejsie, a także wprowadzenie nowych funkcji. Zmiany wizualne mają przede wszystkim poprawić nieco czytelność interfejsu. Zmiany wprowadzane będą stopniowo, a na pierwszy rzut Valve zamierza odświeżyć wygląd biblioteki.

Główne nowości to suwaczek prezentujący odpalane ostatnio gry oraz drugi, mniejszy, prezentujący w wygodnej formie tytuły, które doczekały się ostatnio łatek. Na boku ekranu znajdziemy natomiast wysuwane okienko, prezentujące, co robią w danym momencie znajomi. Ze zmian czysto estetycznych, dotychczasowe kafelki zmienią się w miniaturowe okładki gier.

Obraz

W sklepie pojawi się natomiast zakładka Events, gdzie będziemy powiadamiani o nowych zdarzeniach, związanych z interesującymi nas grami. Twórcy planują jakiś większy update, wprowadzający spore zmiany? Autorzy mocno wyczekiwanej przez nas gry planują zaprezentować ją na przykład w formie Streama? Wszystkie powiadomienia znajdziecie w tej zakładce.

To jeszcze nie wszystko, bo będzie można włączyć przesyłanie powiadomień o takowych na telefon, a nawet sprzęgnąć mobilną aplikację z kalendarzem. Do tego wydarzenia podzielone będą na główne oraz poboczne i tu prawdopodobnie podział będzie odbywać się na podstawie listy zainteresowań i podobieństw gatunkowych.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)