Valve nie zamierza wchodzić na rynek konsol. Steambox to nieporozumienie

Steambox, czyli zamknięty w ładnej obudowie pecet z dostępem do całej biblioteki tytułów usługi Steam, którego moglibyśmy ustawić pod telewizorem był jedną z ciekawszych plotek przed GDC. I plotką pozostanie, bo Valve nie zamierza wchodzić na rynek produkcji sprzętów do grania. Przynajmniej nie w najbliższej przyszłości.

Valve nie zamierza wchodzić na rynek konsol. Steambox to nieporozumienie
marcindmjqtx

09.03.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:53

Jak to zwykle bywa, w całej historii jest ziarnko prawdy. Valve naprawdę zaczęło tworzyć pudełka z elektroniką. Tyle, że nie chodziło o żadną konsolę, a urządzenia pozwalające sprawdzić, jak spisuje się nowy interfejs firmy - "Big Picture". Jest on projektowany z myślą o graczach, którzy chcą wstać od biurka i grać w gry ze swojego peceta (podłączonego rzecz jasna do Steam) na większych ekranach, niż jego monitor, także przy użyciu pada.

No dobrze, ale fakt, że Valve pracuje nad "Big Picture" nie przeszkadza przecież w tym, by jednocześnie robiło (albo zleciło to komuś) własną konsolę, która pozwoli nie tylko grać w gry z naszego PC, ale sama je odpali. Doug Lombardi zaprzecza jednak i takim spekulacjom.

Wygląda na to, że nic, co przypominałoby pojawiające się w plotkach opisy Steamboxa, nie pojawi się prędko w sprzedaży.

Czy to dobrze, czy źle? Szczerze mówiąc, to nie byłem specjalnie rozemocjonowany Steamboxem. Jakkolwiek by nie patrzeć, piszę ten tekst na maszynce podłączonej do Steam, do której mogę podłączyć konsolowego pada i przesłać z niej obraz na telewizor...

źródło: Kotaku

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.