Valve ma naprawdę długą listę projektów, a na niej Half-Life 3, Left 4 Dead 3

Valve ma naprawdę długą listę projektów, a na niej Half-Life 3, Left 4 Dead 3

Valve ma naprawdę długą listę projektów, a na niej Half-Life 3, Left 4 Dead 3
marcindmjqtx
19.06.2013 13:36, aktualizacja: 21.01.2016 16:45

Zastanawiam się, ile czasu jeszcze musi minąć, by firma wreszcie powiedziała: "Tak, robimy Half-life 3".

Zabawa w kotka i myszkę trwa już kilka lat. Znaczy bawią się głównie fani, którzy doszukują się wszelkich znaków mających świadczyć o tym, że Half-Life 3 zostanie w końcu zapowiedziany. Silniejsi w wierze doszukują się też śladów Epizodu 3 do Half-Life 2. W niektórych miejscach sieci "Half-life 3 confirmed" jest już nawet żartobliwym memem, przywoływanym zawsze wtedy, gdy pojawi się cyfra 3 - np. trzy długopisy w kieszeni Gabe'a Newella.

Tym razem jednak źródło jest całkiem wiarygodne. Valve wyciekła lista projektów. Stało się to za sprawą błędu w systemie Jira, służącym do zarządzania nimi i śledzenia bugów. System jest dostępny z wewnętrznej sieci firmowej i pozwala śledzić to, nad czym firma aktualnie pracuje i co się w niej dzieje.

Jira

I, jak sie domyślacie, bo inaczej nie byłoby o czym pisać - na liście są "Half-Life 3", "Left 4 Dead 3" czy Episode 3, ale nie ma "Portala 3" (zaskakujące) czy Team Fortress 3 (mniej, patrząc na to jak rozwija się dwójka). Z bardziej enigmatycznych warto wymienić "Ravenholm" czy "Source 2" (o którym wiemy, że powstaje), "Steam Box" czy "Piston Test".

Serwis Valvetime dostał kopię archiwum z Jira i dotarł do dokładniejszych danych. Ciekawe, że do projektu "Half-Life 3" przydzielono 42 osoby (na ok. 300 pracujących w Valve) i na liście jest np. Paul Pepera, który dołączył do Valve w marcu, po odejściu z Bungie. Nad Left 4 Dead pracować miałoby 68 osób.

Oczywiście to, że coś znajduje się na liście, nie znaczy, że trwały nad tym prace - mogło być tylko w fazie planów i dyskusji. Część tytułów gier innych wydawców to pewnie miejsca, gdzie dyskutowano nad współpracą, umieszczaniem ich na Steam itp. A nie zdziwiłbym się, gdyby projekt "Basketball" służył do umawiania się na kosza po pracy, "Golf" - na golfa, zaś "Blackberry Users" do dyskutowania zalet i wad telefonów. Część z wpisów może być dla żartu, jak np. "Gayben" czy "yo dawg".

Pełną listę znajdziecie tutaj.

Prywatnie jestem przekonany, że Valve robi zarówno Half-life 3 jak i Left 4 Dead 3, ale powie o tym... gdy będzie gotowe. Chyba jeszcze nikt nie wyszedł na E3 czy innych targach mówiąc: "Mamy nową grę, możecie zagrać w nią... dziś". To byłoby coś.

Paweł Kamiński

[Valvetime, dzięki za cynk elektryk91]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)