Valve likwiduje handel kluczami z Counter Strike: Global Offensive

Strona głównaValve likwiduje handel kluczami z Counter Strike: Global Offensive
30.10.2019 08:20
Valve likwiduje handel kluczami z Counter Strike: Global Offensive
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Powodem ma być troska o właściwy rozwój gry i samego Steama.

bESvIiSt

Counter Strike: Global Offensive praktycznie z miejsca stał się wielkim hitem i choć przejście na model free-to-play nie spodobało się dotychczasowym graczom, to gra po siedmiu latach od premiery nadal cieszy się dużą popularnością. Nie zapominajmy o tym, że ciągle stanowi też jedną z popularniejszych gier esportowych.

Mi jednak CS: GO już chyba zawsze będzie kojarzył się z obstawianiem meczy skórkami przez mojego znajomego ze studiów czy handlowaniem kluczami na rynku Steama. Zawsze mnie zastanawiało, po co to robi, ale widać nie muszę wszystkiego wiedzieć. Tak czy siak, wygląda na to, że teraz Valve postanowiło ukrócić ten drugi proceder, mimo że firma pobierała procent od każdej transakcji; nie zapominajmy też, że walutą były pieniądze w elektronicznym portfelu Steama (można je wydać tylko na tej platformie), więc Valve i tak na tym zarabiało.

325346797184956380

Valve jest świadome tego, że decyzja ta uderza również w uczciwych klientów, jednak zdaniem firmy większość kluczy dostępnych na rynku pochodzi z nielegalnych źródeł lub w jakimś stopniu są związane z oszustwami. Niestety brak konkretnych danych, jednak w Sieci można znaleźć pełno “przedsiębiorców” zajmujących się obrotem skórek czy właśnie kluczy do skrzynek w Counter Strike’u.

bESvIiSv

Bartek Witoszka

Udostępnij:
bESvIiSF
Komentarze (0)
bESvIiTr