Valve dalej twierdzi, że PS3 jest zbyt skomplikowane

Niby to nic nowego, bo Valve już od dawna twierdzi, że nie chce pisać gier na PS3, ale z ust Toma Leonarda, game designera studia, padło sprecyzowanie tego stanowiska. Leonard w rozmowie z Loot Ninja na E3 niechęć do konsoli Sony tłumaczy tak:

Valve dalej twierdzi, że PS3 jest zbyt skomplikowane
marcindmjqtx

11.06.2009 | aktual.: 13.01.2016 17:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PC i 360 są po prostu bardziej bezpośrednie. Możemy skupić się na tym co chcemy zrobić, czyli na dostarczaniu wrażeń, zamiast zamartwiać się skomplikowanymi decyzjami jakie oni (Sony - przyp. M.L.) podjęli co do architektury konsoli. (...) Nie przyszedłem do tej branży w latach 90-tych z powodu jakiegoś fetyszu na punkcie technologii. Przyszedłem, bo chciałem dawać ludziom wrażenia, które dostarczą im zabawy.W zasadzie ciężko mi się nie zgodzić z sensem tej wypowiedzi. Pamiętacie jeszcze słowa Kutaragiego, który szczycił się tym, że rzucają deweloperom wyzwanie? Nie przewidział chyba jednak, że nie każdy będzie chciał to wyzwanie podjąć. Pamiętam też, że jako jedną z głównych przyczyn sukcesu PSX podawano łatwość programowania na tą platformę. Wygląda na to, że posiadacze PS3 póki co o grach od Valve mogą zapomnieć. Szkoda.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościps3valve
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.