Jak mówi sam Dyer:
W ten sposób będzie ją mogło otrzymać 100 procent użytkowników. Gdzie my jesteśmy, jakieś 70% naszych klientów ma konsolę podłączoną do sieci? Myślę, że 73. Wydaje mi się, że Microsoft ma tak samo. To wciąż znacząca ilość ludzi, którzy nie mogą zagrać w DLC. (...) Chcę ich na płytach bo to jedyny sposób by mogli je kupić. Dyer zwraca uwagę na ciekawy problem. Osobiście przyzwyczaiłem się już, że konsola jest na stale podłączona do internetu, ale wiele osób wciąż nie korzysta z dobrodziejstw sieci. Pamiętać też trzeba, że podłączanie konsol do sieci wiele osób może zwyczajnie przerosnąć, nie jest to w końcu proces typu "plug & play".