Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Uwaga, tylko spokojnie: remake Final Fantasy VII będzie podawany w odcinkach

Strona głównaUwaga, tylko spokojnie: remake Final Fantasy VII będzie podawany w odcinkach
07.12.2015 09:41
Uwaga, tylko spokojnie: remake Final Fantasy VII będzie podawany w odcinkach
marcindmjqtx
marcindmjqtx
bDSFGaZO

Autorzy próbują wytłumaczyć skąd taka decyzja. Chodzi o rozmiary gry,

bDSFGaZh

Podczas PlayStation Experience mogliśmy obejrzeć nowy, szczegółowy zwiastun remake'a Final Fantasy VII. Nie jest to jednak jedyne źródło nowych informacji o grze. Niestety, niektóre rewelacje mogą nie do końca ucieszyć fanów - zanim jednak chwycicie za widły i pochodnie, powinniście zastanowić się, czy to naprawdę muszą być złe wieści.

Chodzi o krojenie remake'a na części. Odświeżone Final Fantasy VII zostanie podzielone na odcinki. Powód? Twórcy uważają, że projekt jest zbyt wielki - klasyczna gra była ogromna, a ubranie jej teraz we współczesne szaty pochłania mnóstwo czasu i wysiłku.

- Gdybyśmy próbowali wydać wszystko naraz, niektóre elementy gry musiałyby zostać potraktowane skrótowo - wytłumaczył Tetsuya Nomura. - Musielibyśmy usunąć jakąś zawartość i byłoby trudno dodać coś nowego. Biorąc pod uwagę, że celujemy w pełny remake, podjęliśmy decyzję o podzieleniu gry na odcinki.

bDSFGaZj

- Patrząc na ulicę z ostatniego zwiastuna - nawet to jest już wysoce szczegółowe - dodał Yoshinori Kitase. - Jeśli remake ma zachować taką jakość, nie damy rady wydać tego jednym rzutem. Rozdzielamy grę na odcinki, aby nie zaniżać jakości, dodać kilka elementów i odświeżyć ją w pełnej skali.

Przekonuje Was ta argumentacja? Widzicie w tym sens czy jednak uważacie taki ruch za gwałt na legendzie i pochodni nie odłożycie? Wydaje mi się, że kluczową kwestią pozostaje to, czego jeszcze nie wiemy - na ile dokładnie części zostanie podzielona gra i czy to będą duże fragmenty. Bo jeśli okażą się solidne, a związany z tym wszystkim model biznesowy nie zjeży niczyich włosów, to może to rzeczywiście dobra decyzja? Nikt nie zabroni też przecież poczekać na pełne wydanie.

[źródło: NeoGAF]

Patryk Fijałkowski

327130880110385194
bDSFGbaf