Uwaga, była próba dostania się do usług Sony - ale wasze dane podobno nie są zagrożone

Uwaga, była próba dostania się do usług Sony - ale wasze dane podobno nie są zagrożone12.10.2011 10:25
Uwaga, była próba dostania się do usług Sony - ale wasze dane podobno nie są zagrożone
marcindmjqtx

Sony zostało zmuszone do monitorowania ok. 93 tysięcy kont, do których usiłowano dostać się dziś w nocy - część z nich zamrożono.

Chodzi o sieci Sony Entertainment Network, PlayStation Network (w sumie ok. 60 tys. kont) i Sony Online Entertainment ("Networks”) (ok. 33 tys. kont). Jak powiedział rzecznik Sony, musieli wyłączyć część swoich systemów po próbie masowego logowania się za pomocą różnych danych, prawdopodobnie zdobytych w wyniku poprzednich włamań lub wycieków z innych firm. Choć rzecznik mówi, że nie jest nawet pewien, czy dane pochodziły z sieci Sony. Pewnie dlatego przeważająca większość prób zalogowania zakończyła się fiaskiem.

Jednak jak mówi rzecznik, nie zostały narażone żadne dane, a zwłaszcza numery kart kredytowych, a działania zostały podjęte w celu zmniejszenia ryzyka. Zagrożone może być mniej niż 0,1 procenta abonentów tych trzech usług, ale i tak powinniście o tym wiedzieć.

A Sony na wszelki wypadek wymaga zresetowania hasła od kont, na których próbowano włamania. Dajcie znać, czy Wam się to przydarzyło i czy dostaliście maila od Sony.

Paweł Kamiński

326997218597300503
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)