Uplay zaczyna działać przed polskim Xbox Live

Uplay zaczyna działać przed polskim Xbox Live

marcindmjqtx
11.09.2010 17:38, aktualizacja: 06.01.2016 15:51

Dotychczas Uplay, sieciowy projekt Ubisoftu łączący wydawane przez nich gry w jeden ekosystem, nie był obecny w wydawanych w Polsce przez firmę grach z powodu braku oficjalnego dostępu do usługi Xbox Live. To ma się zmienić w listopadzie, ale Ubisoft wrota Uplay zaczyna otwierać już teraz.

Jak powiedział nam Grzegorz Szabla, z polskiego oddziału firmy:

Usługa Uplay jest ściśle powiązana z Xbox Live. Natychmiast po ogłoszeniu przez Microsoft wprowadzenia do Polski XBL podjęliśmy działania mające na celu pełną implementację Uplay w polskich wersjach gier. Pierwszymi w pełni obsługującymi obie usługi grami są H.A.W.X 2 oraz R.U.S.E.  Tego samego można spodziewać się przy okazji kolejnych polskich premier w wersjach na wszystkie platformy. Co prawda wcześniej Ubisoft obchodził brak dostępu do Uplay przez umieszczanie różnych wstępnych dodatków do gier prosto na płytach, ale już z kolejnymi był problem. Jak choćby z płatnymi rozszerzeniami do Splinter Cell: Conviction czy Assassin's Creed 2 - nie działały z polskimi edycjami gier. Sytuacja dla już wydanych tytułów się nie zmieni, ale nowe w wersjach na Xboksa będą już działać tak jak na PlayStation 3.

Xbox Live ma zostać oficjalnie uruchomiony w Polsce w listopadzie. Uplay ma zacząć działać od teraz, wcześniejsze działania nie wynikały więc z ograniczeń technicznych, a po prostu z decyzji wydawcy, który wolał się zabezpieczyć i nie mówić klientom, aby zakładali konta na fikcyjne adresy. Jak widać dwa najbliższe miesiące nieoficjalnego dostępu do Live'a nie są już problemem.

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)