Uplay zaczyna działać przed polskim Xbox Live

Uplay zaczyna działać przed polskim Xbox Live
11.09.2010 17:38
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Dotychczas Uplay, sieciowy projekt Ubisoftu łączący wydawane przez nich gry w jeden ekosystem, nie był obecny w wydawanych w Polsce przez firmę grach z powodu braku oficjalnego dostępu do usługi Xbox Live. To ma się zmienić w listopadzie, ale Ubisoft wrota Uplay zaczyna otwierać już teraz.

Jak powiedział nam Grzegorz Szabla, z polskiego oddziału firmy:

Usługa Uplay jest ściśle powiązana z Xbox Live. Natychmiast po ogłoszeniu przez Microsoft wprowadzenia do Polski XBL podjęliśmy działania mające na celu pełną implementację Uplay w polskich wersjach gier. Pierwszymi w pełni obsługującymi obie usługi grami są H.A.W.X 2 oraz R.U.S.E.  Tego samego można spodziewać się przy okazji kolejnych polskich premier w wersjach na wszystkie platformy. Co prawda wcześniej Ubisoft obchodził brak dostępu do Uplay przez umieszczanie różnych wstępnych dodatków do gier prosto na płytach, ale już z kolejnymi był problem. Jak choćby z płatnymi rozszerzeniami do Splinter Cell: Conviction czy Assassin's Creed 2 - nie działały z polskimi edycjami gier. Sytuacja dla już wydanych tytułów się nie zmieni, ale nowe w wersjach na Xboksa będą już działać tak jak na PlayStation 3.

Xbox Live ma zostać oficjalnie uruchomiony w Polsce w listopadzie. Uplay ma zacząć działać od teraz, wcześniejsze działania nie wynikały więc z ograniczeń technicznych, a po prostu z decyzji wydawcy, który wolał się zabezpieczyć i nie mówić klientom, aby zakładali konta na fikcyjne adresy. Jak widać dwa najbliższe miesiące nieoficjalnego dostępu do Live'a nie są już problemem.

Konrad Hildebrand

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)