Unreal Engine 3 działa na iPhone

Unreal Engine 3 działa na iPhone
23.12.2009 12:03
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Mark Rein z Epic Games zaprezentował jednemu z dziennikarzy AmandTech Unreal Engine 3 bez zająknięcia działający na trzeciej generacji iPoda Touch. Silnik działa także na IPhone 3GS, a podczas targów CES ma zostać zaprezentowany na kolejnym urządzeniu mobilnym. Czyżby Zune HD?

Prezentowane na filmiku demo to okrojona wersja poziomu z Unreal Tournamnet. Ponieważ to bardzo wczesna wersja aplikacji, jak widać na nagraniu, poziom okrojono z detali. Jednak efekty odpowiedzialne za ostateczny wygląd zostaną jeszcze dodane, a całość dopracowana technicznie.

Czy to jednak oznacza, że doczekamy się gier opartych o Unreal Engine 3 na urządzeniach przenośnych Apple? Na razie nie. To po prostu jeden z projektów, nad którymi Epic pracuje, niewykluczone jednak, że w przyszłości z tej mąki będzie chleb. Mark Rein nie zaprzecza, że w pewnym momencie zaczną sprzedawać licencję na używanie tej wersji silnika na wspomnianych platformach. Czy oznacza to, że zobaczymy na małych urządzeniach przenośnych gry pokroju Gears of War? Rein mówi, że owszem, ale za parę lat, kiedy pamięci Flash będą mogły pomieścić 9GB danych a procesory odpowiedzialne za grafikę dostaną jeszcze trochę mocy. No cóż, czekamy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)