Unia da nam Xbox LIVE?

Unia da nam Xbox LIVE?14.03.2009 09:53
Unia da nam Xbox LIVE?
marcindmjqtx

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że zarówno Xbox LIVE, jak i iTunes Music Store może pojawić się w Polsce, o ile ktoś w końcu weźmie się za to i wskaże Unii nierówne traktowanie państw członkowskich wspólnoty. Wygląda na to, że taki ktoś w końcu się znalazł.

Urszula Gacek, europosłanka Platformy Obywatelskiej zapytała Komisję Europejską, czy tego typu poczynania mają uzasadnienie prawna. Jak się okazało, Wspólnota Europejska szykuje dyrektywę, która odbierze prawo właścicielom tego typu usług do decydowania, jacy klienci będą przez nie obsługiwani. Nie oznacza to co prawda nakazu oficjalnego otwarcia iTunes Polska czy Xbox Live Polska, jednak będziemy mogli płacić bez problemu za muzykę, filmy i gry w zachodnich sklepach przy użyciu naszych kart kredytowych. Dyrektywa ma nabrać mocy prawnej do końca roku.Co to jeszcze oznacza? Ponieważ prawdopodobnie wymusi to zmiany zasad licencjonowania więc i ceny mogą wzrosnąć. Warto? Moim zdaniem jak najbardziej.

No to czekamy co z tego wyniknie. Mam nadzieję, że sprawa zostanie doprowadzona do końca i nie utknie na fazie chcenia i szykowania.

[via Chip]

327288904992838457
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)