Umarł podczas grania, nikt nie zauważył

W jednej z kafejek internetowych na Tajwanie z wyczerpania zmarł gracz. Obsługa zorientowała się dopiero po 9 godzinach, że coś jest nie tak.

marcindmjqtx

23 letni Chen Ryu po raz ostatni był widziany żywy w okolicach południa poprzedniego dnia przez jedną z kelnerek, gdy rozmawiał przez telefon. Tego wiecozru przez kafejkę przewinęło się około 30 osób. Część z nich siedziała obok jego zwłok, w ogóle tego nie zauważając. Obsłudze zajęło całe 9 godzin, by zorientować się, że coś jest nie tak. Jak donosi policyjny raport, ciało Chena Ryu było sztywne, zaś ręce miał wyciągnięte w kierunku klawiatury i myszki.

Nie wiemy, w jaką grę grał Chen, choć podobno było to League of Legends. Jako przyczynę śmierci podaje się wadę serca i wyziębienie. Do tego wszystkiego dołożył się brak ruchu i zmęczenie, co miało spowodować zawał serca.

Z jednej strony, to aż dziwne, że ludzie nie zorientowali się, że obok nich znajdują się zwłoki. Z drugiej zaś... wiemy dobrze jak wyglądają takie kafejki. Przyciemnione światło, ludzie zatopieni w wirtualnych światach ze słuchawkami na uszach... mało kto zwraca uwagę na otoczenie. Zwłaszcza, że niektórzy z klientów potrafią spędzić naprawdę dużo czasu przed ekranem komputera.

[via Sky News]

Piotr Gnyp

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościciekawostkileague of legends
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.