Ulepszenie SNESa 26 lata po premierze? Czemu nie! Od teraz można grać nawet na DualShocku 4

Ulepszenie SNESa 26 lata po premierze? Czemu nie! Od teraz można grać nawet na DualShocku 4
30.07.2016 12:26
Ulepszenie SNESa 26 lata po premierze? Czemu nie! Od teraz można grać nawet na DualShocku 4
Oskar Śniegowski
Oskar Śniegowski

I na DS3, i na Wii Mote, i na Wii U Pro, i na replikach klasycznych padów. Pod warunkiem, że kupisz specjalny bezprzewodowy adapter.

Czasami fajnie jest wrócić do klasyki. Do gier, w które zagrywaliśmy, kiedy naszym największym problemem było czy Piotrek z 4b wymieni się z nami kartą jakiegoś piłkarza albo czy mama pozwoli nam iść spać o 23. Czemu jednak wracać do klasyki gatunku odrzucając cały postęp dokonany przez te kilka dobrych lat?

To samo pytanie od dawna zadaje sobie firma 8Bitdo. Grupa pochodzących z Hongkongu zapaleńców, którzy postanowili połączyć pasję do starych konsol z przywiązaniem do wygody nowoczesnych rozwiązań. Tak powstała całą seria klasycznych padów wyposażonych w łączność bezprzewodową, programowalne przyciski oraz kompatybilność z Windowsem, MacOSem, Androidem i iOSem.

325652864792082396

8Bitdo wciąż czuło jednak niedosyt i postanowiło pójść o krok dalej. Ich inżynierowie stworzyli specjalne adaptery dla konsol NES i SNES, które po wpięciu do kontrolerowych portów podnoszą ich możliwości komunikacji zewnętrznej do bezprzewodowych standardów znanych z obecnej generacji. A nawet wyżej, bo nie ograniczonych sztucznymi barierami, dzięki czemu do tak wyglądającego adaptera:

325652864792213468

Podłączymy pady od PlayStation 3, PlayStation 4, Wii, Wii U oraz wszystkie produkowane przez 8Bitdo. A gdyby tego było mało, adapter pozwala na podłączenie więcej niż jednego kontrolera, aby pograć chociażby w klasyczne bijatyki.

Retro Receiver for SNES – Experience the SNES/SFC Wirelessly!

Jeśli już teraz czujecie, że Mikołaj powinien przyjść w tym roku zdecydowanie wcześniej, to udajcie się tutaj i przygotujcie sobie 24,99$. Taki sam adapter zawita wkrótce również na oryginalnego NESa.

Wygląda na to, że to nie koniec niespodzianek przygotowywanych przez 8Bitdo. W sieci pojawiły się bowiem zdjęcia retro pada do Nintendo 64. A to sugerowałoby, że już niedługo ujrzymy podobny adapter do tejże konsoli. Super Smash Bros. na 4 bezprzewodowych padach? Mój komputer nie akceptuje pieniążków rzucanych w monitor :(

325652864792541148

Niestety nie ma o nim na razie żadnych informacji, poza tematem stworzonym na NeoGAFie. Nie mówi o nim strona producenta, ani nie wspominają jego kanały społecznościowe. Na oficjalną zapowiedz trzeba jeszcze trochę poczekać.

Oskar Śniegowski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)